polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 10 września 2023

23 Niedziela Zwykła

10.09.2023 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · We wtorek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
  • · We środę– wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • · W czwartek – święto podwyższenia krzyża świętego
  • · W piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • · W sobotę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa

 

Dzisiaj beatyfikacja Rodziny Ulmów ‑ rodziny, której odwaga i bezkompromisowa wiara, uwieńczona męczeństwem, przekracza ludzkie wyobrażenia i zadziwia świat.

 

Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Wychowania. Korzystajmy z dostępnej prasy i różnych mediów katolickich oraz módlmy się za dzieci, młodzież i wychowawców.

 

Zapraszamy na Wieczór Maryjny w poniedziałek 11 IX. o godz. 1800 Różaniec, następnie konferencja i o godz. 1900 Msza św. z kazaniem i procesją Maryjną.

 

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 i kontynuacja po św. wieczornej do godz. 2000.

 

Za tydzień Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 900 Droga Krzyżowa , o godz. 1130 Eucharystia pod przewodnictwem Abpa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego. Szczegółowe informacje na plakacie.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; wtorek - Róża Świętego Józefa; środa - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; czwartek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; piątek - Róża Matki Bożej Anielskiej; sobota - Róża Matki Bożej Częstochowskiej.

 

Dzieci i uczniów zapraszamy po pamiątki udziału w niedzielnej Eucharystii.

 

Sołtys wsi Sieraków informuje, że w poniedziałek 11 IX o godz. 1800 w remizie OSP Sieraków odbędzie się zebranie wiejskie w sprawie funduszu sołeckiego.

 

Państwu Młodym Annie Dzięgiel i Grzegorzowi Urbaniec oraz Agnieszce Miękina i Łukaszowi Obcowskiemu dziękujemy za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej na nowej drodze życia.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół i sanktuarium. Przypominamy, że II niedziela miesiąca to dzień składki inwestycyjnej.

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.