polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 17 września 2023

24 Niedziela Zwykła

17.09.2023 r.

Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek ‑ święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i polskiej młodzieży
  • W środę ‑ wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  • W czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  • W piątek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
  • W sobotę – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera

 

Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zachęcamy do korzystania z prasy religijnej i innych mediów katolickich.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji dziennikarzy. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Świętej Rity; wtorek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; środa - Róża Świętej Faustyny; czwartek - Róża Matki Bożej Różańcowej; piątek – Róża Świętego Jana Pawła II; sobota - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju.

 

W przypadającą dzisiaj 3. niedzielę miesiąca Msza św. w kościele zabytkowym o godz. 1900.

 

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 i po Mszy wieczornej do godz. 2000.

 

W przyszła sobotę 23 IX o godz. 900 spotkanie dla ministrantów i lektorów, a o godz. 930 dla chłopców chcących służyć panu Jezusowi przy ołtarzu jako ministranci.

 

Spotkanie rodziców dzieci komunijnych w przyszła niedzielę 24 IX o godz. 1530, następnie Msza św. na rozpoczęcie przygotowania do I Komunii św. i Sakramentu Bierzmowania uczniów klas VII i VIII ‑ o godz. 1600. Po mszy św. spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.

 

Od jutra (18 IX) wznawiana jest posługa kapłanów w ramach „dyżurnego konfesjonału” w Dobczycach. Spowiedź ma miejsce od 900 do 1030.

 

W niedzielę za tydzień (24 IX) będziemy gościć w naszej parafii Pana Adriana Pakułę, autora znanych w całej Polsce rekolekcji Oddanie33. Pan Adrian podzieli się swoim świadectwem i zaprosi nas do przeżycia 33 dniowych rekolekcji, przygotowujących do oddania lub odnowienia naszego oddania Matce Bożej. Będzie też możliwość nabycia książek.

 

Sołtys Nowej Wsi uprzejmie informuje, że zebranie wiejskie mieszkańców Nowej Wsi odbędzie się w dniu 22 września (piątek)  o godz. 1900 w strażnicy OSP Nowa Wieś. W programie m.in. podjęcie uchwały o przeznaczeniu środków funduszu sołeckiego w roku 2024.

 

Wspólnota Thabita wraz z księdzem proboszczem Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stadnikach dziękuje za ofiary przekazane na rzecz ewangelizacyjnego wydarzenia „Strefa Mocy – Dobczyce 2023” w wysokości 5238 zł. W intencji ofiarodawców zostanie odprawiona Msza św. 5 X 2023 r. o godz. 1900 w kościele parafialnym w Stadnikach.

 

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek po każdej Mszy świętej na cele duszpasterstwa młodzieży.

 

Dzieci i uczniów zapraszamy po pamiątki udziału w Eucharystii.

 

Państwu Młodym Angelice Dyrda i Piotrowi Lenartek oraz Annie Satko i Mateuszowi Herman dziękujemy za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowej drodze życia.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy na nadchodzący tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.