polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 24 września 2023

25 Niedziela Zwykła

24.09.2023 r.

Dzisiaj Dzień Modlitwy za Młodzież i zbiórka do puszek na cele duszpasterstwa młodzieży w parafii, dekanacie i diecezji.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • W środę – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera
    • W czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona Katedry Wawelskiej
    • W piątek – święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
    • W sobotę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
    • W niedzielę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

 

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 i po Mszy wieczornej do godz. 2000.

 

W przyszłą niedzielę 1 X zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe z procesją o godz. 1500. Prosimy o przygotowanie ołtarzy następujące Róże Różańcowe: 1) Świętego Józefa, 2) Matki Bożej Królowej Pokoju, 3) Świętego Jana Pawła II, 4) Matki Bożej Nieustającej Pomocy, 5) Najświętszej Rodziny.

 

W kolejne powszednie dni tygodnia nabożeństwo różańcowe o godz. 1730.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji czcicieli Matki Bożej Dziekanowskiej. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; wtorek - Róża Najświętszej Rodziny; środa - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; czwartek - Róża Świętego Józefa; piątek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej, sobota - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Zapraszamy na Mszę św. imieninową w intencji ks. Michała w piątek o godz. 1800.

 

W przyszłą niedzielę (1 X) na Mszy św. o godz. 900 i 1100 będzie nam towarzyszył w modlitwie zespół dziecięcy „Prowadź mnie” z Wieliczki pod kierunkiem Pawła Piotrowskiego. Po każdej z tych Mszy zapraszamy na 15 minutowy koncert. Zespół będzie także rozprowadzał swoje 2 najnowsze płyty, wydane w tym roku z piosenkami dziecięcymi.

 

Dziękujemy Panu Adrianowi Pakuła z Poznania, promotorowi kultu Matki Bożej, za dzisiejsze świadectwo i zachętę do podjęcia i umocnienia postawy zawierzenia Najświętszej Maryi Pannie, co wymownie zbiega się z rocznicami koronacji Obrazu Macierzyństwa NMP i ustanowienia Sanktuarium przypadającymi 29 IX oraz przypadającą dzisiaj rocznicą poświęcenia tej świątyni. Najpiękniejszą bowiem formą uczczenia tych rocznic jest uczynienie z własnej duszy sanktuarium dla Jezusa i Maryi.

 

Dzieci i uczniów zapraszamy po pamiątki udziału w Eucharystii.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy na nadchodzący tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.