polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 1 października 2023

26 Niedziela zwykła

1.10.2023 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • W poniedziałek ‑ wspomnienie świętych Aniołów Stróżów – w tym dniu rozdanie dzieciom
    I-Komunijnym różańców o godz. 1710
  • W środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • W czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • W sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

 

Dzisiaj Nabożeństwo Różańcowe z procesją o godz. 1500; w kolejne powszednie dni tygodnia o godz. 1730 z wyjątkiem soboty 7 X – w tym dniu Różaniec po Mszy świętej w ramach Nabożeństwa
I-sobotniego.

 

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Spowiedź w czwartek i piątek 630 ‑ 700 oraz 1700 – 1800.

W czwartek ‑ Wieczór  św. Jana Pawła II: po Mszy wieczornej Godzina Święta, następnie adoracja w ciszy i o 2000 Msza święta z kazaniem i błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.

W piątek Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i wieczornej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 i po Mszy wieczornej do godz. 2000. Różaniec o godz. 1730.

W sobotę odwiedziny chorych: rejon ks. Michała od godz. 800, rejon ks. Grzegorza od godz. 900 Wieczorem nabożeństwo różańcowe połączone z nabożeństwem I-sobotnim ‑ po Mszy św. o godz. 1800.

 

VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Św. Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędzie się w sobotę 14 października, rozpoczęcie o godz. 900 w Sanktuarium Św. Jana Pawła II, Eucharystia o godz. 1200 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (pełny program na plakacie).

 

Główne Uroczystości Odpustowe ku czci Macierzyństwa NMP będziemy przeżywać w niedzielę 15 października.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji studentów, wykładowców i pracowników wyższych uczelni Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 1715. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Anielskiej; wtorek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; środa - Róża Świętej Rity; czwartek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; piątek - Róża Świętej Faustyny.

 

Dziś na mszach Świętych o godz. 900 i 1100 śpiewa zespół "Prowadź mnie" z Wieliczki. Po tych Mszach św. krótki 15. minutowy koncert. Przed kościołem rodzice rozprowadzają dwie najnowsze płyty oraz ciasta własnych wypieków, zbierając środki na nagranie w październiku teledysku patriotycznego - ROTA -  na 11 listopada. Serdecznie zapraszamy na koncert i do wsparcia działalności zespołu. 

 

Społeczność Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi pragnie zorganizować Charytatywny kiermasz ciast, z którego całkowity dochód przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację Patrycji Hajduk, która uległa udarowi. Zapraszamy do wsparcia kiermaszu poprzez zakup słodkości lub upieczenie ciasta. Upieczone smakołyki można przywieźć w sobotę do budynku S.P w Nowej Wsi w sobotę 07.10.2023. w godzinach od 16 do 18.

Za wszelką pomoc organizatorzy składają serdeczne Bóg zapłać .

 

Pan Burmistrz Dobczyc zachęca do udziału w akcji krwiodawstwa, która będzie miała miejsce w poniedziałek, 9 X w godz. od 800 do 1200 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce. Trzeba posiadać ze sobą dowód tożsamości ze zdjęciem.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy na nadchodzący tydzień błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Dziekanowskiej i Aniołów Stróżów.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.