polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 8 października 2023

27 Niedziela Zwykła

8.10,2023 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • W poniedziałek ‑ wspomnienie św. Wincentego Kadłubka, biskupa
  • We wtorek – wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy
  • W środę ‑ Uroczystość Macierzyństwa NMP
  • W czwartek – wspomnienie bł Jana Beyzyma, prezbitera
  • W piątek ‑ wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • W niedzielę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

 

Dzisiaj Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1530; w dni powszednie o godz. 1730 (w środę wyjątkowo o godz. 1800).

 

W środę w naszym sanktuarium będziemy obchodzić wewnętrzną Uroczystość Odpustową Macierzyństwa NMP. Msze święte o godz. 700 i 1900. Na Mszę św. wieczorną przynosimy świece, z którymi pójdziemy w procesji eucharystycznej i maryjnej. Przed Mszą o godz. 1900 zwyczajowo program Wieczoru Maryjnego, czyli Różaniec o godz. 1800 i po nim konferencja.

 

W przyszłą niedzielę 15 X będziemy przeżywać zewnętrzny, główny Odpust parafialny ku czci Macierzyństwa NMP. Kazanie wygłosi i Sumę odpustową odprawi Ks. dr Adam Pastorczyk SCJ, wicerektor Klasztoru Księży Sercanów w Stadnikach.

Nabożeństwo różańcowe w tym dniu o godz. 1500, a o godz. 1530 uroczyste Nieszpory. Zapraszamy do udziału w uroczystościach odpustowych.

Spowiedź przed odpustem w sobotę od godz. 1700 i jeśli będą chętni to także po Mszy św. wieczornej.

 

Za tydzień również będzie miał miejsce XXIII DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: "Jan Paweł II. Cywilizacja życia". Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny dla niezamożnej a zdolnej młodzieży.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 1715 (w środę o 1745) w intencji naszej parafii i sanktuarium. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Różańcowej; wtorek - Róża Świętego Jana Pawła II; środa - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju; czwartek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; piątek - Róża Najświętszej Rodziny; sobota - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

Przed zbliżającym się świętem zmarłych ogarniamy modlitewną pamięcią naszych bliskich, którzy już odeszli do wieczności. Od dzisiaj można składać w zakrystii i na plebanii roczne i jednorazowe Wypominki za zmarłych.

 

Wójtowie Dobczyc i Gdowa podają aktualne lokale wyborcze dla mieszkańców wiosek Gminy Dobczyce i Gminy Gdów. I tak w Gminie Dobczyce: mieszkańcy Dziekanowic głosować będą w nowej Szkole Podstawowej w Dziekanowicach; mieszkańcy Sierakowa ‑ w strażnicy OSP w Sierakowie; mieszkańcy Rudnika – w strażnicy OSP w Rudniku i mieszkańcy Nowej Wsi – w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi. W Gminie Gdów: mieszkańcy Winiar – w Szkole Podstawowej w Winiarach; mieszkańcy Huciska – w Świetlicy Wiejskiej w Hucisku; mieszkańcy Kunic – w strażnicy OSP w Kunicach. Pełny tekst obu ogłoszeń znajduje się w gablocie parafialnej.

 

Rada Konferencji Episkopatu Polski opracowała „Vadamecum Wyborcze Katolika” podające zasady, jakimi powinien kierować się katolik w nadchodzących wyborach. Wydrukowany tekst tego opracowania znajduje się przy wyjściach z kościoła do zabrania przez zainteresowanych.

 

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 1900 w zabytkowym kościele.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i sanktuarium, w tym za ofiary na inwestycje.

 

Parafianom i gościom życzymy na nadchodzący tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.