polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 15 października 2023

28 Niedziela Zwykła - Uroczystość Macierzyństwa NMP

15.10.2023 r.

Przeżywamy dzisiaj doroczną Uroczystość Macierzyństwa NMP, która jest Patronalnym świętem naszej parafii i dziękujemy Bogu za wszystkie łaski, jakie otrzymujemy za pośrednictwem Matki Bożej Dziekanowskiej.

W naszej wspólnocie witamy Ks. dra Adama Pastorczyka SCJ, wicerektora  klasztoru Księży Sercanów w Stadnikach i dziękujemy za sprawowaną wspólnie Eucharystię oraz głoszone na Mszach świętych okolicznościowe słowo Boże.

 

Kalendarz liturgiczny:

  • Dzisiaj ‑ wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. W naszej parafii Uroczystość Macierzyństwa NMP – główny Odpust parafialny.
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • We wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • W środę – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia
  • W piątek ‑ Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
  • W niedzielę – Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża,  głównego patrona województwa małopolskiego

 

W dniu dzisiejszym obchodzimy XXIII Dzień Papieski (jutro 45 rocznica wyboru św. Jana Pawła II). Po każdej Mszy św. zbierana jest ofiara do puszek na fundusz stypendialny dla uczącej się młodzieży jako Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

Po południu zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1500 w intencji Ojczyzny i uroczyste Nieszpory o godz. 1530.  W pozostałe niedziele Różaniec o godz. 1530, w tygodniu o godz. 1730.

 

W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z Nabożeństwem Uwielbienia i modlitwami o uzdrowienie oraz błogosławieństwem lurdzkim.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 1715 w intencji żyjących i zmarłych kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii i kapłanów rodaków oraz w intencji żyjących i zmarłych ofiarodawców i dobrodziejów naszego sanktuarium. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Świętego Józefa; wtorek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; środa - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; czwartek - Róża Matki Bożej Anielskiej; piątek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; sobota - Róża Świętej Rity.

 

W przyszłą niedzielę (22 X) będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej ratowników Polskiej Fundacji Ratownictwa z Krakowa, którzy po wybuchu wojny w Ukrainie pomagali uchodźcom na granicy polsko-ukraińskiej a obecnie zajmują się pomocą humanitarną oraz prowadzą szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej w kraju oraz dla Polonii. Podczas każdej Mszy świętej powiedzą krótkie świadectwo, a po jej zakończeniu będą zbierać ofiary do puszek na dalszą działalność fundacji, m.in. na zakup sprzętu szkoleniowego i ratującego życie - prosimy o wsparcie dla ratowników. Będzie też można przećwiczyć z ratownikami czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy, w tym obsługę urządzenia AED (Automatyczny Zewnętrzny Defibrylator)

 

W niedzielę 29 X nasza parafia organizuje korowód wszystkich świętych. Zapraszamy dzieci starsze i młodsze do przebrania się w dowolnego świętego i zdobycia informacji na jego temat. Rozpoczęcie pod krzyżem na cmentarzu o godz. 1030, a następnie procesyjne przejście ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych do kościoła. Po Mszy św. prezentacja postaci i symboliczne upominki.

 

Ostatnio zniknął w tajemniczy sposób rower z parkingu przykościelnego i portfel z otwartego samochodu. Sugerujemy ostrożność i prosimy o zabezpieczanie swoich rzeczy pozostawianych na parkingach.

 

Można składać Wypominki roczne i jednorazowe w zakrystii lub na plebanii (przy wyjściu z kościoła znajdują się druczki do pobrania).

 

Składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać za udział w odpuście – wszystkim za obecność i wspólną modlitwę, a osobom szczególnie zaangażowanym za przygotowanie i oprawę dzisiejszej uroczystości.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i sanktuarium.

 

Niech Matka Boża Dziekanowska wyprasza wszystkim obfite łaski i błogosławieństwo

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.