polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 22 października 2023

29 Niedziela Zwykła - Uroczystość św. Jana PAwła II

22.10.2023 r.

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem "Misje sercem Kościoła". Składka przeznaczona jest na cele misyjne

 

Kalendarz liturgiczny: 

  • W sobotę – święto świętych apostołów Szymona i judy tadeusza
  • W niedzielę – rocznica poświęcenia kościoła własnego (składka przeznaczona na budownictwo sakralne)

 

Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w niedziele o godz. 1530, w tygodniu o godz. 1730.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 1715 w intencji misji i misjonarzy. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; wtorek - Róża Świętej Faustyny; środa - Róża Matki Bożej Różańcowej; czwartek - Róża Świętego Jana Pawła II; piątek - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju; sobota - Róża Matki Bożej Miłosierdzia.

 

Wypominki roczne i jednorazowe oraz intencje za zmarłych w Dzień Zaduszny o godz. 900 lub 1800 przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

 

Przypominamy o elektronicznej inwentaryzacji naszego cmentarza. Na stronie internetowej „eCmentarze.pl” po wpisaniu nazwy miejscowości „Dziekanowice” wchodzimy na stronę naszego cmentarza parafialnego, gdzie znajdziemy wszystkie groby z danymi osób w nich spoczywającymi oraz wyszukiwarką wg imion i nazwisk zmarłych.

 

 Zapraszamy na spotkanie Rady Parafialnej w czwartek 26 X o godz. 1845 na plebani.

 

 

W najbliższą sobotę o godzinie 1800 odbędzie się Msza Święta z aktem oddania się Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy na nią wszystkie osoby które uczestniczą w rekolekcjach Oddanie33 - zarówno te które będą ten akt wypowiadać po raz pierwszy jak i te dla których to będzie odnowienie zawierzenia. Prosimy aby w miarę możliwości przynieść ze sobą świecę oraz ubrać się w sposób odświętny. Wszystkie osoby uczestniczące w rekolekcjach prosimy o podejście do zakrystii w celu odebrania aktu oddania na którym własnoręcznie wpisujemy słowa zawierzenia. W sobotę będzie nam towarzyszył Pan Adrian, który skieruje tez do nas krótkie słowo. Osoby które uczestniczą w rekolekcjach ale nie zdążą do soboty odprawić wszystkich 33 dni - również zapraszamy w sobotę. Oddanie jest aktem woli i każdy, kto ma takie pragnienie może taki akt złożyć.  

 

 

W poniedziałek 23.10.2023 r. w strażnicy OSP Nowa Wieś odbędzie się spotkanie dotyczące dotacji na termoizolację domu i wymianę źródeł ciepła. Przedstawione zostaną praktyczne sposoby pozyskania finasowania na ten cel. W spotkaniu mogą uczestniczyć nie tylko mieszkańcy Nowej Wsi.

 

 

Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i sanktuarium.

 

 

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Dziekanowskiej i św. Jana Pawła II. 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.