polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 7 sierpnia 2021

19 Niedziela Zwykła

8.08.2021 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · Dzisiaj – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  • · W poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • · We wtorek – święto św. wawrzyńca, diakona i męczennika
  • · W środę – wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • · W piątek – święto Najświętszej Maryi Panny kalwaryjskiej
  • · W sobotę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  • · W niedzielę – uroczystość wniebowzięcia NMP   (15.VIII) Jest to święto kościelne i narodowe zarazem. Msze święte jak w niedziele (700, 900, 1100, 1600).  Po Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów. Na Mszy św. o godz. 1100 przeżywać będziemy Dożynki, czyli parafialny dzień dziękczynienia za owoce ziemi

 

Zapraszamy na Wieczór Maryjny w środę, 11 sierpnia. O godz. 1800 konferencja, 1830 Różaniec i o 1900 Msza św. z procesją Maryjną.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji trzeźwości: poniedziałek - Róża Świętej Faustyny; wtorek - Róża Matki Bożej Różańcowej; środa - Róża Świętego Jana Pawła II; czwartek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; piątek - Róża Najświętszej Rodziny; sobota - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

Dziękujemy Państwu Młodym Katarzynie Włodarczyk i Krzysztofowi Mazur za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej na nowej drodze życia.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych od tronu Matki Bożej; wypoczywającym ‑ spokoju i bezpieczeństwa a pracującym – wytrwałości i błogosławieństwa Bożego.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.