polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 15 sierpnia 2021

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

15.08.2021 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · We wtorek – święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej
  • · W piątek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • · W sobotę – wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • · W niedzielę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji ofiar wypadków, utonięć, kataklizmów, działań wojennych i innych tragicznych zdarzeń: poniedziałek - Róża Świętego Józefa; wtorek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; środa - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; czwartek - Róża Matki Bożej Anielskiej; piątek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; sobota - Róża Świętej Rity.

 

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w piątek, 20 VIII. Wyjazd o godz. 1230 z parkingu przy kościele, zapisy w zakrystii.

 

Uczestnikom pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę dziękujemy za modlitwy w poleconych intencjach i za naszą parafialną wspólnotę.

 

Bóg zapłać za trud przygotowania wieńców dożynkowych i koron żniwnych na dzisiejszą uroczystość Matki Bożej Zielnej. Dziękujemy wszystkim uprawiającym ziemię, dzięki którym możemy cieszyć się nowymi plonami.

 

Dziękujemy Państwu Młodym: Urszuli Walczyk i Przemysławowi Mika za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej w życiu małżeńskim.

 

Dziękujemy panom Stanisławowi Burda i Józefowi Szczygieł za pomoc przy instalacji witraży.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy wszelkiego błogosławieństwa na kolejny tydzień i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.

 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.