polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 8 września 2019

23 Niedziela Zwykła - 8 września 2019 r.

 

  1. Kalendarz Liturgiczny:
  •  · W poniedziałek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
  • · W czwartek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
  • · W piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • · W sobotę – święto podwyższenia krzyża świętego (14.IX)
  • · W niedzielę ‑ wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej (15.IX)

 2. Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego funkcjonuje we wtorki (II i IV miesiąca) w godz. 1900‑2000 w sali na wikarówce.

 3. Również w sali na wikarówce dyżur w sprawach cmentarza ‑ w sobotę od 800 do 900.

 4. W środę (11.IX) Wieczór Maryjny. Początek o godz. 18:00 Adoracja, różaniec (prowadzony przez różę). O godz. 19:00 Msza św. z kazaniem i procesja maryjna wokół kościoła. Na procesję przynosimy świece.

 5. Modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną w intencji rodzin: poniedziałek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; wtorek - Róża Św. Józefa; środa - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; czwartek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; piątek - Róża Matki Bożej Anielskiej; sobota - Róża Matki Bożej Częstochowskiej.

 6. Opat mogilski zaprasza na uroczystości odpustowe do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile od 14 do 21 września.

 7. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na niedzielę i za ofiarę od grupy sprzątającej oraz za dzisiejsze ofiary na kościół w ramach składki inwestycyjnej. W tym tygodniu zapraszamy do dyżuru w naszym Sanktuarium wyznaczone rodziny z Nowej Wsi.

Jest prośba, aby grupy podejmujące co tygodniowy dyżur w kościele, które w swojej posłudze przewidują zaopatrzenie w kwiaty, zgłaszały wcześniej ten fakt panu kościelnemu (najlepiej do środy).

 8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć 4-letniego Patryka Mikita z Koźmic Małych, który choruje na guza mózgu i czeka go bardzo kosztowne leczenie za granicą. Dobrowolne ofiary będzie można składać do puszek przy wyjściu z kościoła.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.