polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 4 października 2020

27 Niedziela Zwykła -

4.10. 2020 r.

Kalendarz liturgiczny: 

  • Dzisiaj – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • W środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
  • W piątek – święto św. wincentego kadłubka, biskupa
  • W sobotę – wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy
  • W niedzielę ‑ wspomnienie bł. Jana XXIII, papieża

           Dzisiaj Nabożeństwo Różańcowe połączone z procesją do 5 ołtarzy o godz. 1500.

           W środę 7.X, we wspomnienie NMP Różańcowej - poświęcenie i rozdanie uczniom klas III-ich różańców. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej na Różaniec i Mszę św. wieczorną. Po nabożeństwie krótkie spotkanie z rodzicami.

       W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XX DZIEŃ PAPIESKI, pod hasłem: "Totus tuus". Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny dla niezamożnej a zdolnej młodzieży.

       W Gminie Gdów.11 października w ramach XX Dnia Papieskiego zaplanowany jest m.in Rodzinny Biały Marsz z Gdowa do Niegowici, trasą którą w 1948 roku pokonał Karol Wojtyła idąc na swoją pierwszą parafię. Ponadto w Niegowici o godzinie 19.00 odbędzie się Koncert Papieski. Szczegóły na afiszu w gablocie.

       Również za tydzień, 11.X, ma miejsce główny Odpust w naszym sanktuarium ku czci Macierzyństwa NMP. Kazania na Mszach świętych dopołudniowych wygłosi i Sumę odpustową odprawi wykładowca teologii moralnej na UPJPII - ks. dr hab. Krzysztof Gryz. Nabożeństwo różańcowe w tym dniu o godz. 1500; o 1530 uroczyste Nieszpory. Zapraszamy do udziału w uroczystościach odpustowych tu na miejscu w kościele bądź drogą internetową on-line.

       Róże Różańcowe prosimy o modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 1715 w intencji naszej parafii i sanktuarium: poniedziałek - Róża Najświętszej Rodziny; wtorek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; środa - Róża Św. Józefa, czwartek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej, piątek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy, sobota - Róża Matki Bożej Anielskiej.

      Przed zbliżającym się świętem zmarłych ogarniamy modlitewną pamięcią naszych bliskich, którzy już odeszli do wieczności. Od dzisiaj można składać w zakrystii i na plebanii roczne i jednorazowe Wypominki za zmarłych.

       Z powodu zwiększającej się liczby chorych na koronawirusa oraz objęcia niektórych terenów Archidiecezji Krakowskiej strefą żółtą i czerwoną, prosimy o przestrzeganie środków ostrożności i obowiązujących zasad. Nasz kościół objęty jest strefą czerwoną, co oznacza ograniczenie korzystania z miejsc w kościele do 50 %. Prosimy także o używanie maseczek.

       Dziękujemy strażakom z panem  Kazimierzem Płatkiem za kierowanie ruchem w czasie demontażu i następnie w czasie umieszczania pomnika nagrobnego z powrotem w otoczeniu kościoła św. Mikołaja. Dziękujemy Policji z Dobczyc z panem Dzielnicowym Tomaszem Kurkiem za czuwanie nad bezpieczeństwem obu operacji.

     Bóg zapłać za ofiary przekazane na kościół i sanktuarium.

      Parafianom i gościom życzymy zdrowia oraz błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.