polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 6 października 2019

27 Niedziela Zwykła - 6 października 2019 r.

27 Niedziela Zwykła  -  6 października 2019 r.

 1. Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
  • W środę – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, autora Kroniki Polskiej;
  • W czwartek – wspomnienie (dowolne) bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy
  • W piątek – wspomnienie (dowolne) św. Jana XXIII, papieża
  • W sobotę – wspomnienie (dowolne) bł. Jana Beyzyma, prezbitera, polskiego jezuity, misjonarza wśród trędowatych na Madagaskarze;
  • W niedzielę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

2. Nabożeństwa Różańcowe: dzisiaj i za tydzień o godz. 1500, w pozostałe niedziele o godz. 1530, w dni powszednie o godz.17.30.

3. We wtorek dyżur poradnictwa rodzinnego od 1900 do 2000 w sali na wikarówce.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XIX DZIEŃ PAPIESKI, pod hasłem: "Wstańcie, chodźmy". Przy naszym kościele już dziś zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla niezamożnej a zdolnej młodzieży.

5. Odśpiewaniem „Akatystu” o godz. 1900 rozpoczniemy uroczystości odpustowe w naszej parafii ku czci Macierzyństwa NMP, które potrwają do przyszłej niedzieli. (Patrz: program odpustu)

6. Idąc za wskazaniami biskupów na nadzwyczajny miesiąc misyjny, chcemy wesprzeć duchowo i materialnie misje poprzez modlitwę i ofiarowanie składki z najbliższej niedzieli konkretnie na cele misyjne realizowane przez ks. Zdzisława Błaszczyka w Rio de Janeiro.

7. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym na str. IV dodatku krakowskiego możemy znaleźć artykuł o naszym sanktuarium.

8. Dyżur modlitewny Róż Różańcowych w intencji misjonarzy i misjonarek, a zwłaszcza naszych rodaków: poniedziałek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; wtorek - Róża Najświętszej Rodziny; środa - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; czwartek - Róża Św. Józefa; piątek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; sobota - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielę i ofiary na kościół. Bóg zapłać osobom, które trudziły się przy powstawaniu pięciu ołtarzy różańcowych. Państwu Młodym: Sabinie i Sylwestrowi dziękujemy za kwiaty w kościele i życzymy im błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Osobne podziękowania dla pani Agnieszki Waligóra i pana kościelnego za ofiarne zaangażowanie w przystrojenie świątyni na odpust. W tym tygodniu troskę o sanktuarium powierzamy rodzinom z Nowej Wsi i Sierakowa.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.