polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 12 października 2019

28 Niedziela Zwykła - Uroczystość Macierzyństwa NMP

13 października 2019 r.

 

  1. Kalendarz liturgiczny:
  • Dzisiaj – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. W naszej parafii Uroczystość Macierzyństwa NMP – główny odpust parafialny (patrz: program)
  • We wtorek ‑ wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • W środę ‑ wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej (41 rocz. wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową)
  • W czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • W piątek – święto św. łukasza ewangelisty

 

2. Nabożeństwa Różańcowe: dzisiaj o godz. 1500, w niedziele 20 i 27.X o godz. 1530; w dni powszednie o godz.17.30.

3. Dzisiaj XIX DZIEŃ PAPIESKI, przeżywany pod hasłem: "Wstańcie, chodźmy". Fragmenty przesłania na ten dzień w biuletynie i na stronie parafialnej. Bóg zapłać za ofiary do puszek złożone w ubiegłą niedzielę na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

4. Wszystkim trudzącym się wokół sprawy edukacji i wychowania życzymy z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej mądrości, siły i cierpliwości w pracy z dziećmi i młodzieżą.

5. Dyżur modlitewny Róż Różańcowych w intencji nauczycieli, wychowawców oraz wszystkich pracowników szkół i przedszkoli: poniedziałek - Róża Matki Bożej Anielskiej; wtorek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; środa - Róża Świętej Rity; czwartek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; piątek - Róża świętej Faustyny; sobota - Róża Matki Bożej Różańcowej.

6. Można składać Wypominki roczne i jednorazowe w zakrystii lub na plebanii oraz intencje za zmarłych na Msze zbiorowe w Dzień Zaduszny (na godz. 900 lub 1800).

7. Zapraszam na spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 na plebanii.

8. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość i ofiary na kościół. Państwu Młodym: Justynie i Tomaszowi dziękujemy za ofiarę na kwiaty i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej na nowej drodze życia.

9. Bóg zapłać paniom z Apostolatu „Margaretka” za prace pielęgnacyjne, wykonane w ciągu dwóch dni w ogrodzie przy plebanii.

10. Księdzu Jubilatowi Zdzisławowi Błaszczykowi dziękujemy za Eucharystie sprawowane od kilku dni w naszej wspólnocie parafialnej, wygłaszane dzisiaj słowo Boże, przewodniczenie sumie odpustowej i wszelkie przejawy życzliwości i przyjaźni. Z okazji 25-lecia kapłaństwa życzymy mu radości i dumy z udziału w Chrystusowym Kapłaństwie, które realizuje na niełatwej ścieżce misjonarskiego posługiwania w dalekim od stron rodzinnych kraju. Życzymy darów Ducha Świętego w pracy duszpasterskiej i czułej opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

11. Tej opieki życzymy wszystkim czcicielom Matki Bożej i składamy serdeczne Bóg zapłać za udział w odpuście dzisiaj i w ciągu całego minionego tygodnia. W szczególności dziękujemy dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami, ministrantom i lektorom, przybyłym w strojach regionalnych, pocztom sztandarowym OSP, wszystkim niosącym feretrony i chorągwie, scholi, orkiestrze, panu organiście, strażakom dbającym o ład i  porządek.

Wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem kapłanów z dekanatu bądź z dalszych parafii oraz pod adresem kapłanów rodaków i składamy je na ręce Księdza Dziekana Józefa Czarnego oraz księdza Adama Szczygła – seniora wśród księży rodaków.

 

Niech Matka Boża Dziekanowska wyprasza wszystkim – parafianom i gościom ‑ obfite łaski i błogosławieństwo 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.