polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 16 października 2022

29 Niedziela Zwykła - Uroczystość Macierzyństwa NMP

16.10.2022 r.

Przeżywamy dzisiaj doroczną Uroczystość Macierzyństwa NMP, która jest Patronalnym świętem naszej parafii i dziękujemy Bogu za wszystkie łaski, jakie otrzymujemy za pośrednictwem Matki Bożej Dziekanowskiej.

W naszej wspólnocie witamy Ojca dra Piotra Cubera, gwardiana  klasztoru OO. Franciszkanów w Krakowie i dziękujemy za sprawowaną wspólnie Eucharystię i głoszone na Mszach świętych okolicznościowe słowo Boże.

Uroczystościom odpustowym i głównej Sumie będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Zdzisław Błaszczyk, któremu dziękujemy za obecność, Ofiarę Mszy św. w intencji parafian i czcicieli Matki Bożej Dziekanowskiej oraz Apostolskie Błogosławieństwo.

 

Kalendarz liturgiczny:

  • Dzisiaj ‑ wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W naszej parafii Uroczystość Macierzyństwa NMP – główny Odpust parafialny.
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • We wtorek – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia
  • W czwartek – Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
  • W sobotę – Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża,  głównego patrona województwa małopolskiego

 

W dniu dzisiejszym przypada 44 rocznica wyboru papieża ‑ św. Jana Pawła II i obchodzimy XXII Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. zbierana jest ofiara do puszek na fundusz stypendialny dla uczącej się młodzieży jako Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

Po południu zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1500 i uroczyste Nieszpory o godz. 1530.  W pozostałe niedziele Różaniec o godz. 1530, w tygodniu o godz. 1730.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 1715 w intencji żyjących i zmarłych kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii i kapłanów rodaków oraz w intencji żyjących i zmarłych ofiarodawców i dobrodziejów naszego sanktuarium. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Najświętszej Rodziny; wtorek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; środa - Róża Świętego Józefa; czwartek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; piątek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; sobota - Róża Matki Bożej Anielskiej.

 

W dniach 19‑20.11.2022 odbędzie się Spotkanie Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Szczegóły na plakacie. Zachęcamy młodzież do udziału i prosimy o kontakt z księżmi. Zapisy do 10.11.

 

Policja ostrzega przed oszustami. Informacje o tym, jak się chronić, na afiszu w gablocie.

 

Można składać Wypominki roczne i jednorazowe w zakrystii lub na plebanii (przy wyjściu z kościoła znajdują się druczki do pobrania).

 

Zapraszamy na spotkanie Rady Parafialnej w środę o godz. 1915 na plebani.

 

Dziękujemy panu Stanisławowi Burda za konserwację systemu zasłaniania Obrazu MB i wymianę stalowej linki, na której podnoszona i opuszczana jest zasuwa Obrazu.

 

Składamy serdeczne Bóg zapłać za udział w odpuście – wszystkim za wspólną modlitwę, a osobom szczególnie zaangażowanym za przygotowanie i oprawę dzisiejszej uroczystości.

Dziękujemy dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami, ministrantom i lektorom, paniom i panom oraz dzieciom przybyłym w strojach krakowskich, pocztom sztandarowym OSP, wszystkim niosącym feretrony i chorągwie, scholi, orkiestrze, panu organiście i panu kościelnemu oraz strażakom dbającym o ład i  porządek. Dziękujemy pani Agnieszce za ułożenie kwiatów na dzisiejszą uroczystość i troskę o wystrój świątyni w  ciągu całego roku. Dziękujemy pani Elżbiecie na plebani za posługę na wzór ewangelicznej Marty, zabiegającej, by godnie przyjąć gości.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i sanktuarium.

 

Niech Matka Boża Dziekanowska wyprasza wszystkim obfite łaski i błogosławieństwo

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.