polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 23 października 2022

30 Niedziela Zwykła

23.10.2022 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem "Będziecie moimi świadkami". Składka przeznaczona jest na cele misyjne. 

Kalendarz liturgiczny: 

  • W piątek – święto świętych apostołów Szymona i judy tadeusza
  • W niedzielę – rocznica poświęcenia kościoła własnego (składka przeznaczona na budownictwo sakralne)

 Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w niedziele o godz. 1530, w tygodniu o godz. 1730.

 Róże Różańcowe prosimy o modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 1715 w intencji misji i misjonarzy. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; wtorek - Róża Świętej Rity; środa - Róża Matki Bożej Fatimskiej; czwartek - Róża Świętej Faustyny; piątek - Róża Matki Bożej Różańcowej; sobota - Róża Świętego Jana Pawła II.

 Wypominki roczne i jednorazowe oraz intencje za zmarłych w Dzień Zaduszny o godz. 900 lub 1800 przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

  Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski mianował nowego Dziekana w naszym Dekanacie; został nim ks. kan. Jacek Budzoń, proboszcz parafii Wiśniowa. Za pełnienie dotychczas tej funkcji od 2015 roku dziękujemy serdecznie ks. kan. Józefowi Czarnemu z Raciechowic, który w tym roku przechodzi na emeryturę.

 Na stronie internetowej „eCmentarze.pl” po wpisaniu nazwy miejscowości „Dziekanowice” wchodzimy na stronę naszego cmentarza parafialnego, gdzie znajdują się zinwentaryzowane wszystkie groby z danymi osób w nich spoczywającymi, zdjęciami każdego grobu, mapą cmentarza z podziałem na sektory, rzędy i kwatery oraz wyszukiwarką wg imion i nazwisk zmarłych. Cały system jest w trakcie uzupełniania danych związanych z administracją cmentarza; po zakończeniu tego procesu przy grobach, gdzie będzie zachodziła konieczność uzupełnienia formalności, będzie się pojawiać informacja o potrzebie kontaktu z administracją cmentarza bądź kancelarią parafialną. W systemie znajdują się również odpowiednie dane kontaktowe.

 Dziękujemy panu Bogusławowi Ślęczka za skoszenie trawy wokół starego kościoła.

 Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i sanktuarium.

 Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.