polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 30 października 2022

31 Niedziela Zwykła - UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA ŚWIĄTYNI

30.10.2022 r.

Dziękujemy dziś Bogu za tę świątynię, w której możemy się gromadzić na wspólną modlitwę i sprawowanie świętej liturgii.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • We wtorek (1 xi) – uroczystość wszystkich świętych – Msze święte jak w niedzielę. O godz. 1400 Nieszpory, po nich Procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych na cmentarzu z kazaniem przy V stacji pod krzyżem. Wieczorem o 1900 na cmentarzu Różaniec za zmarłych.
  • W środę (2 XI) – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych –Dzień Zaduszny (2.XI). Msze święte o godz. 700, 900 i 1800. Msze święte z wypominaniem naszych bliskich zmarłych będą w tym dniu o godz. 900 i 1800 (kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej). Po Mszy św. o godz. 900 Procesja do grobów przy starym i nowym kościele z modlitwami przy 4 stacjach za zmarłych. Różaniec o godz. 1730.
  • W piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

 

Będziemy wdzięczni za zadbanie o groby księży na cmentarzu i przy kościele.

 

Spowiedź przez Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym jutro (31 X) od godz. 1700.

 

Zapraszamy na ostatnie październikowe Nabożeństwa Różańcowe: dzisiaj o godz. 1530 i jutro o godz. 1730.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego przed nabożeństwem Różańcowym za dusze w czyśćcu cierpiące: poniedziałek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; czwartek - Róża Najświętszej Rodziny; piątek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; sobota - Róża Świętego Józefa.

 

Wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

 

Wypominki roczne czytane są w każdą niedzielę – jedna część przed Mszą św. o godz. 900, druga przed Mszą o godz. 1100. Msza św. w intencji wypominanych w rocznych Wypominkach w pierwsze czwartki miesiąca (najbliższa 3.XI o godz. 700). Wypominki jednorazowe czytane są w czasie Procesji na cmentarzu (1 i 2 XI) oraz podczas Różańca za zmarłych odmawianego do 8 listopada włącznie (2-4 XI i 7-8 XI o godz. 1730; 5 XI w ramach Nabożeństwa
I-Sobotniego po Mszy św. wieczornej; 6 XI o godz. 1530). Bóg zapłać za ofiary wypominkowe.

 

W dzień Wszystkich Świętych (1.XI) Duszpasterska Rada Parafialna i Akcja Katolicka będą zbierać ofiary na utrzymanie cmentarza parafialnego, zwłaszcza na remont starych pomników grożących zawaleniem i stwarzających niebezpieczeństwo.

 

Na stronie internetowej „eCmentarze.pl” po wpisaniu nazwy miejscowości „Dziekanowice” wchodzimy na stronę naszego cmentarza parafialnego, gdzie znajdują się zinwentaryzowane wszystkie groby z danymi osób w nich spoczywającymi, zdjęciami każdego grobu, mapą cmentarza z podziałem na sektory, rzędy i kwatery oraz wyszukiwarką wg imion i nazwisk zmarłych. Cały system jest w trakcie uzupełniania danych związanych z administracją cmentarza; po zakończeniu tego procesu przy grobach, gdzie będzie zachodziła konieczność uzupełnienia formalności, będzie się pojawiać informacja o potrzebie kontaktu z administracją cmentarza bądź kancelarią parafialną. W systemie znajdują się również odpowiednie dane kontaktowe.

 

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Dziekanowskiej, Patronów oraz Wszystkich Świętych

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.