polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 17 grudnia 2023

3 Niedziela Adwentu

17.12.2023 r. 

Trzecia niedziela Adwentu nosi nazwę Gaudete, czyli Radujcie się. Kościół wzywa nas do radości ze zbliżającego się zbawienia: „Bracia, zawsze się radujcie” (2 Tes 5,16). Wskazuje na to także różowy kolor szat liturgicznych

 

Zapraszamy na nieszpory adwentowe dzisiaj o godz. 1530.

 

Roraty w dni powszednie o godz. 1800.

 

Przedświąteczna Spowiedź Adwentowa w środę 20 XII.

Godz. 630-700 – spowiadają księża miejscowi;
Godz. 830-1000 oraz 1500-1600  i 1645-1800 ‑ spowiadają księża miejscowi i 3 księży zaproszonych;
Od godz. 1900 do ostatniego penitenta ‑ spowiadają księża miejscowi.

 

Organizatorzy ponawiają zaproszenie na Wigilię dla seniorów w czwartek, 21 XII o godz. 1200 w Szkole Podstawowej w Dziekanowicach. Wydaje się, że szczególnie zaproszonymi mogą poczuć się te osoby, które w ostatnim roku straciły bliską osobę. Prosimy o minimum odwagi w przełamaniu wątpliwości czy nieśmiałości i przybycie na Wigilię, żeby się nie okazało, że zamiast jednego wolnego miejsca przy stole będzie większość wolnych miejsc. Prosimy też w miarę możliwości zgłosić udział w zakrystii oraz potrzebę transportu, jeśli taka zachodzi.

 

Zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w piątek od godz.1700 i po Mszy św. wieczornej do godz. 2000.

 

W niedzielę za tydzień Wigilia Bożego Narodzenia – Msze święte jak w każdą niedzielę; będzie również Msza św. recytowana bez kazania o godz. 1600 dla tych, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć we Mszy św. do południa.

 

Modlitwa Róż Różańcowych o dobrą Spowiedź i duchowe przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia: poniedziałek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; wtorek - Róża Świętej Rity; środa - Róża Matki Bożej Fatimskiej; czwartek - Róża Świętej Faustyny; piątek - Róża Matki Bożej Różańcowej; sobota - Róża Świętego Jana Pawła II.

 

Poświęcone opłatki na stół Wigilijny i świece Caritas – do nabycia w zakrystii.

 

Dzisiaj podwójny kiermasz ciast, organizowany przez Szkołę w Nowej Wsi oraz Przedszkole w Dziekanowicach.

 

Zapraszamy panów i młodzieńców do pomocy w budowaniu Szopki. Chęć pomocy prosimy zgłosić w zakrystii wraz z numerem kontaktowym telefonu. Spotkanie organizacyjne planowane jest w poniedziałek o godz. 2000 w kościele.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na parafię i sanktuarium, w szczególności za ofiary w kopertach na utrzymanie czystości i kwiaty w obu kościołach oraz porządku na zewnątrz w ciągu całego roku.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy duchowej, Bożej radości, błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.