polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 10 grudnia 2023

2 Niedziela Adwentu

10.12.2023 r.

Witamy w naszej wspólnocie Pana Grzegorza Czerwickiego, który po Komunii św. opowie swoje świadectwo. Będzie także można nabyć książkę jego autorstwa.

 

Dzisiaj dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Część dzisiejszej składki zostanie ofiarowana ma ten cel.

 

Dzielimy żałobę i smutek Ks. kan. Jana Cendrzaka po śmierci swojej siostry Genowefy, z którą był emocjonalnie bardzo związany i która wiele lat pełniła funkcję gospodyni na plebanii w Dziekanowicach. Polecamy jej duszę modlitwom parafian i zapraszamy na nabożeństwa żałobne w jej intencji: 1) Mszę św. żałobną przy trumnie zmarłej w kościele w Dziekanowicach – jutro, czyli 11 XII o godz. 1500 z Różańcem o godz. 1430; 2) Mszę św. i pogrzeb w kościele Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Łodygowicach Dolnych – we wtorek 12 XII o godz. 1200 (Różaniec o 1130). Osoby, które planują udział w uroczystościach pogrzebowych w Łodygowicach, prosimy o zgłoszenie w zakrystii do jutra celem zorganizowania odpowiedniego transportu.

 

Kalendarz liturgiczny:

  • We wtorek ‑ wspomnienie NMP z Guadalupe
  • W środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • W czwartek ‑ wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

 

Zapraszamy na nieszpory adwentowe dzisiaj o godz. 1530.

 

Roraty jutro o godz. 1900, w pozostałe dni powszednie o godz. 1800.

 

W poniedziałek, 11 XII, zapraszamy na Wieczór Maryjny. O godz. 1800  Różaniec,
1830 – konferencja, 1900  – Eucharystia z procesją Maryjną.

 

Parafialna Spowiedź przedświąteczna będzie w środę 20 XII.

 

Zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w piątek od godz.1700 z kontynuacją po Mszy św. do godz. 2000.

 

Modlitwa Róż Różańcowych o życie chrześcijańskie rodzin: poniedziałek - Róża Najświętszej Rodziny; wtorek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; środa - Róża Świętego Józefa; czwartek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; piątek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; sobota - Róża Matki Bożej Anielskiej.

 

Poświęcone opłatki na stół Wigilijny i świece Caritas – do nabycia w zakrystii.

 

Akcja Katolicka przygotowuje Wigilię charytatywną, która będzie miała miejsce w czwartek 21 XII o godz. 1200 w Szkole Podstawowej w Dziekanowicach. W czasie Wigilii będzie miał miejsce występ artystyczny dzieci. Jest to wspaniała okazja, by wejść w klimat Świąt Bożego Narodzenia i przestrzeń przeogromnej łaski, jaką przynosi na ziemię Słowo, które staje się ciałem oraz doświadczyć radości wspólnego spotkania, rozmowy i śpiewu kolęd. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy czują i rozumieją potrzebę takiego doświadczenia i zechcą przyjąć, a także przekazać innym promień uśmiechu radości i pociechy. Dla celów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie chęci udziału w Wigilii w zakrystii z adnotacją, jeśli potrzebny będzie transport.

 

Przedszkole w Dziekanowicach i Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi zapraszają na organizowany w niedzielę 17 grudnia kiermasz ciast przy naszym kościele.

 

Świąteczne spotkanie pod Oknem Papieskim w sobotę 16 XII – szczegóły na plakacie.

 

Dziękujemy panu Adamowi Kupiec za odśnieżenie parkingu oraz Panu Stanisławowi Bodziochowi za wywiezienie hałd śniegu z terenu parkingu.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na parafię i sanktuarium, w szczególności za ofiary w kopertach na utrzymanie czystości i kwiaty oraz dzisiejsze ofiary inwestycyjne.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.