polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 3 grudnia 2023

1 Niedziela Adwentu

3.12.2023 r.

Zapraszamy na Nieszpory adwentowe dzisiaj o godz. 1530.

 

Roraty w naszym kościele w dni powszednie adwentu o godz. 1800 (w najbliższą środę wyjątkowo o godz. 700 z racji odpustu). Dzieci i uczniowie będą otrzymywać pamiątki udziału w tych nabożeństwach.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • Dzisiaj – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  • W poniedziałek ‑ wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy oraz św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła
  • W środę 6 XII – uroczystość św. Mikołaja, biskupa, patrona zabytkowego kościoła i naszej parafii. Msze święte o godz. 700 i 900 w Sanktuarium oraz o godz. 1800 w kościele romańskim. Eucharystię odpustową o godz. 1800 odprawi i kazanie wygłosi Ks. Andrzej Strama, nowy wikariusz w Raciechowicach. Zapraszamy na tę Eucharystię zwłaszcza najmłodszych, a wszystkich zachęcamy do obejrzenia dopiero co odnowionej kruchty, czyli tzw. „Babińca”, przylegającego do południowej ściany kościoła. Składka w tym dniu przeznaczona na prace konserwatorskie w zabytkowym kościele.
  • W czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • W piątek (8 XII) ‑ uroczystość niepokalaneg poczęcia najświętszej maryi panny – Msze święte o godz. 700, 900  i  1800. O godz. 1200 nabożeństwo „Godziny łaski”; o 1745 rozdanie medalików dzieciom klas III; o godz. 2000 Akatyst ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

 

W tym tygodniu I czwartek miesiąca (7 XII). Zapraszamy na Wieczór św. Jana Pawła II, który od nowego roku kościelnego będzie miał nieco zmieniony układ, mianowicie Msza św., która była o godz. 2000 teraz będzie o godz. 1800. Po niej jak zawsze Godzina Święta i na zakończenie o godz. 2000 błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem

 

Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć w zakrystii świece "Caritas" Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na dzieła CARITAS i na potrzeby parafii.

 

Modlitwa Róż Różańcowych w intencji dobroczyńców i ofiarodawców naszego Sanktuarium i naszej parafii: poniedziałek - Róża Świętej Faustyny; wtorek - Róża Matki Bożej Różańcowej; środa - Róża Świętego Jana Pawła II; piątek - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju, sobota - Róża Matki Bożej Miłosierdzia.

 

Przypominamy o spotkaniu z Panem Andrzejem Duffkiem dzisiaj o godz. 1700 i zapraszamy na to niezwykłe świadectwo.

Z kolei w przyszłą niedzielę 10 XII będziemy gościć kolejnego świadka Pana Jezusa, Pana Grzegorza Czerwickiego, który jako skazaniec trafił na 12 lat do więzienia, a czytając Pismo Święte spotkał Jezusa Chrystusa i rozpoczął nowe życie. Pan Grzegorz będzie o tym mówił na każdej Mszy św., będzie także można nabyć jego książkę, w której obszerniej opisuje poruszane wątki.

 

Komunikat Pana Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce: kolejna, ważna akcja krwiodawstwa będzie miała miejsce w poniedziałek, 4 XII w godz. od 800 do 1200 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce. Trzeba mieć dowód tożsamości ze zdjęciem.

 

Dziękujemy panom Pawłowi Nowakowi i Ryszardowi Mosurowi za wykonanie instalacji oświetlającej odnowione kolumny w zabytkowym kościele. Panom Michałowi Bodziochowi oraz Adamowi i Jerzemu Kupiec dziękujemy za odśnieżanie parkingu.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na parafię i sanktuarium, w szczególności za ofiary w kopertach na utrzymanie czystości i kwiaty w ciągu całego roku oraz na ubogich.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Dziekanowskiej i Świętego Mikołaja.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.