polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 26 listopada 2023

34 Niedziela zwykła - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

26.11.2023 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • Dzisiaj – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
  • W czwartek – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA

 

Dzisiaj patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcji Katolickiej w naszej Parafii życzymy wielu łask i opieki Matki Bożej w wypełnianiu właściwej sobie misji.

 

Z racji dzisiejszej Uroczystości po każdej Mszy św. oddajemy cześć Chrystusowi Królowi i powierzamy Mu siebie, Ojczyznę, Kościół i wszystkich ludzi Aktem poświęcenia, za który można zyskać odpust zupełny. Nieszpory ku czci Chrystusa Króla o godz. 1530. Różaniec za zmarłych o godzinie 1500.

 

W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca.

Spowiedź w piątek i sobotę 630 ‑ 700 oraz 1700 – 1800. Będzie to zarazem spowiedź przed Adwentem.

W piątek Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i wieczornej. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1700 do 2000 z przerwą na Mszę św.

W sobotę Litania do Matki Bożej po Mszy św. porannej i możliwość pobłogosławienia tajemnic Różańcowych. Odwiedziny chorych będą przed Świętami – w sobotę 16 XII. Po południu słowo do Róż Różańcowych i pobłogosławienie tajemnic o godz. 1740. O godz. 1800 Msza św. i po niej Nabożeństwo I-sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z Litanią Loretańską, częścią Różańca św. i rozważaniem.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy do udziału w "Roratach", czyli Mszach świętych adwentowych ku czci NMP, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 1800.

 

Modlitwa Róż Różańcowych o autentyczne królowanie Jezusa w sercach wierzących: poniedziałek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; wtorek - Róża Matki Bożej Anielskiej; środa - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; czwartek - Róża Świętej Rity; piątek - Róża Matki Bożej Fatimskiej.

 

W przyszłą niedzielę (3 XII) po Mszy św. o godz. 16.00 będziemy gościć w naszej parafii Pana Andrzeja Duffka, który po groźnym wypadku w 2003 roku zapadł w śpiączkę, a jego życie było podtrzymywane dzięki aparaturze medycznej. W tym czasie odbył duchową podróż, o której dziś daje świadectwo. Mówi o doświadczeniu wielkiej radości nieba, ale także o potwornym dotknięciu piekła; o decydującym znaczeniu naszych intencji, wyborów i czynów, o wielkiej sile modlitwy najbliższych i przyjaciół. Są to sprawy, które czekają nas wszystkich, dlatego serdecznie zapraszamy na spotkanie. Rozpoczęcie o godz. 1700. Przy okazji będzie możliwość zakupienia „świadectwa” w formie książki pod tytułem „Po drugiej stronie życia”.

 

Kurs przedmałżeński w Dobczycach będzie prowadzony 3, 10 i 17 grudnia o godz. 1400. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

 

Nowo powstające stowarzyszenie „Wielka Góra” przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi zaprasza chętnych na zebranie założycielskie, które odbędzie się dnia 15 XII o godz. 1800 w tejże szkole. Celem działania stowarzyszenia jest wsparcie oraz promowanie szkoły.

 

Od przyszłej niedzieli prosimy składać przyjętym zwyczajem ofiary na sprzątanie nowego i zabytkowego kościoła oraz na utrzymanie porządku w całym otoczeni i na kwiaty. Najlepiej czynić to w opisanych kopertach z podaniem przeznaczenia ofiary, ofiarodawców i adresu lub na konto parafialne z odpowiednim dopiskiem, np. „na sprzątanie i kwiaty”.

 

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół, parafię i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Chrystusa Króla i Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.