polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 19 listopada 2023

33 Niedziela zwykła

19.11.2023 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • W poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  • We wtorek – wspomnienie Ofiarowania NMP
  • W środę– wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej
  • W piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
  • W sobotę ‑ wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy
  • W niedzielę – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - ostatnia niedziela roku liturgicznego

 

Dzisiaj Światowy Dzień Ubogich. Ofiary na rzecz ubogich i dzieł charytatywnych zbierane są do puszek przy wyjściu z kościoła.

Połowa zebranych środków zostanie przeznaczona na cele charytatywne w diecezji, pozostała część na „Fundusz dla ubogich” w naszej parafii, czyli wsparcie osób źle sytuowanych czy też znajdujących się losowo w trudnej sytuacji życiowej. Troska o ten aspekt życia wspólnoty wierzących był zawsze przedmiotem szczególnej uwagi Kościoła od czasów apostolskich. Kto miałby takie życzenie, może także w przyszłą niedzielę złożyć ofiarę w kopercie opisanej „Fundusz dla ubogich” lub na konto parafialne z dopiskiem: „Fundusz dla ubogich”. Sołtysów, sąsiadów i wrażliwych parafian prosimy o wskazanie osób i rodzin znajdujących się w szczególnej potrzebie i zgłoszenie w zakrystii. Oczywiście mogą to uczynić jak najbardziej sami zainteresowani.

 

Różaniec za zmarłych dzisiaj o godz. 1530.

 

W piątek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1700. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji żyjących i zmarłych, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 2000.

 

W niedzielę za tydzień zapraszamy na Nieszpory o godz. 1530 z okazji Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata. Na każdej Mszy św. akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, za który można uzyskać odpust zupełny. Różaniec za zmarłych będzie o godz. 1500.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji Służby Liturgicznej, młodzieży i Akcji Katolickiej: poniedziałek - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju; wtorek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; środa - Róża Najświętszej Rodziny; czwartek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; piątek - Róża Świętego Józefa; sobota - Róża Matki Bożej Szkaplerznej.

 

Po śmierci członkini Róży św. Jana Pała II brakuje w niej jednej osoby. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w piękne dzieło Żywego Różańca i dołączyć do tej Róży, prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

 

 

Bóg zapłać za ofiary składane na parafię i sanktuarium.

 

Na nadchodzący tydzień życzymy gościom i parafianom błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.