polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 24 stycznia 2021

3 Niedziela zwykła

24.01.2021 r. 

Jutro kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, a dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Niedziela Biblijna.

 Kalendarz liturgiczny: 

  • W poniedziałek – ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA APOSTOŁA
  • We wtorek ‑ wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • W czwartek ‑ wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
  • W niedzielę ‑ wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

 Modlitwa Róż Różańcowych o dar budowania jedności i życia słowem Bożym: poniedziałek - Róża Matki Bożej Anielskiej; wtorek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; środa - Róża św. Rity; czwartek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; piątek - Róża św. Faustyny; sobota - Róża Matki Bożej Różańcowej.

 Dziękujemy uczestnikom Mszy świętych w intencji rejonów naszej parafii za odpowiedź na zaproszenie, przybycie i wspólną modlitwę o Boże błogosławieństwo w nowym roku i potrzebne łaski oraz poznanie i pełnienie woli Bożej na wzór Matki Bożej i Św. Józefa. Dziękujemy ministrantom i lektorom z poszczególnych rejonów, panu organiście i panu kościelnemu za dodatkowo poświęcony czas, a w sposób szczególny księdzu kanonikowi Janowi za posługę w konfesjonale. Dziękujemy także za złożone przy tej okazji ofiary na różne potrzeby parafii i Kościoła.

 W przyszłą niedzielę będzie można nabyć różnego rodzaju świece gromniczne na Święto Matki Bożej Gromnicznej rozprowadzane przez Akcję Katolicką.

 Wójt Gminy Gdów informuje o możliwości składania przez małżonków z 50-letnim stażem małżeńskim wniosków o nadanie odznaczeń Wojewody Małopolskiego „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Wnioski można składać do 15 lutego br. Szczegółowych informacji udziela Urząd Stanu Cywilnego w Gdowie, pokój nr 3. Całość ogłoszenia w gablocie.

 Dzisiaj ma miejsce kiermasz ciast organizowany przez "Przyjaciół Dominiki i Konrada Haberkiewicz". Zachęcamy do udziału, by wesprzeć spłatę zadłużenia zaciągniętego na leczenie ś.p. Konrada.

 Dziękujemy panu Adamowi z Sierakowa za odśnieżenie parkingu przy kościele.

 Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na parafię i sanktuarium.

 Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i doświadczania na co dzień słów psalmisty: Dobry jest Pan i łaskawy, pomaga pokornym czynić dobrze, uczy ubogich dróg swoich.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.