polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 31 stycznia 2021

4 Niedziela Zwykła

31.01.2021 r.

Kalendarz liturgiczny: 

  • We wtorek– święto ofiarowania pańskiego (mb gromnicznej ‑ 2.II)Jest to zarazem XXV Dzień Życia Konsekrowanego Msze święte o 7.00, 9.00 i 18.00. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Proszę przynieść świece, które zostaną poświęcone w czasie Mszy św. (jest przy tym prośba, by uważać na kapiący wosk i stosować osłonki). Świece gromniczne można nabyć dzisiaj w kościele.
  •   W piątek ‑ wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  • W sobotę ‑ wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników

 

Przed nami I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Spowiedź w I czwartek i I piątek w godz. 630 ‑ 700 oraz 1700 – 1800.

W I czwartek – „Wieczór  św. Jana Pawła II”: od godz. 1830 – 1930 Godzina Święta; od 1930 – 2000 adoracja w ciszy; o godz. 2000 Msza święta z kazaniem i błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.

W I piątek po Mszach świętych Litania do Serca Pana Jezusa.

W I sobotę pobłogosławienie tajemnic Różańcowych na Mszy św. o godz. 700; odwiedziny chorych od godz. 900.

Modlitwa Róż Różańcowych w intencji Księdza Biskupa Nominata Roberta Chrząszcza: poniedziałek - Róża św. Jana Pawła II; wtorek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; środa - Róża Najświętszej Rodziny;; piątek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej.

Cieszymy się z obecności Księdza Biskupa Zdzisława Błaszczyka w naszej parafii, który przybył na uroczystości konsekracji biskupiej swojego przyjaciela i brata w kapłaństwie, teraz także w biskupstwie – ks. Roberta Chrząszcza. Ksiądz Biskup Zdzisław jest zapraszany do wielu miejsc naszej archidiecezji i poza nią, a w naszym Sanktuarium, jeśli nic nie przeszkodzi, odprawi Mszę świętą w intencji parafian i całej lokalnej społeczności w przyszłą niedzielę o godz. 1200. Pamiętając radość i wzruszające przeżycia z ubiegłego roku, zapraszamy na wspólną modlitwę za tydzień, tu w kościele i przez łącze internetowe.

Kończy się tzw. czas kolędowy, trwający tradycyjnie do 2 lutego. Jeszcze raz dziękujemy za wspólną modlitwę o błogosławieństwo Boże w świątyni i w domach. Staraliśmy się odpowiedzieć na indywidualne zaproszenia kolędowe, przy czym nie udało nam się skontaktować z jedną rodziną, być może przez źle zapisany nr telefonu. Gdyby ktoś z Parafian miał jeszcze życzenie przyjąć księdza, a tym bardziej gdyby czuł się z przyczyn losowych pominięty, prosimy o kontakt w zakrystii.

Konfesjonał dyżurny w kościele w Dobczycach będzie czynny od jutra w godzinach 900-1030, od poniedziałku do piątku.

W imieniu organizatorów dziękujemy za hojną zbiórkę przy okazji ubiegłotygodniowego kiermaszu ciast. Zebrana kwota przy naszym kościele wyniosła 18810 zł. Jest to bardzo znacząca kwota, choć z tego, co wiadomo, nie pokrywa jeszcze całkowitego zadłużenia zaciągniętego na leczenie ś.p. Konrada Haberkiewicza.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na parafię i sanktuarium.

Niech Bóg Wam błogosławi w nadchodzącym tygodniu a Matka Boża Gromniczna ma w swojej czułej i przemożnej opiece.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.