polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 20 grudnia 2020

4 Niedziela Adwentu

20.12.2020 r.

      Zapraszamy na Nieszpory Adwentowe dzisiaj o godz. 1530 i na Roraty w dni powszednie o godz. 1800. Podsumowanie Rorat z dziećmi w środę 23 XII.

Kalendarz liturgiczny:

  • W czwartek - Wigilia Bożego Narodzenia - o godz. 700 rano ostatnia Msza św. Roratnia. Wieczerzę Wigilijną przeżyjmy zgodnie z wiarą i tradycją. Niech będzie miejsce na modlitwę, odczytanie Ewangelii o Bożym Narodzeniu (Łk 2, 1-20), dzielenie się opłatkiem, życzenia i śpiew kolęd. O północy Pasterka – czas nocnego czuwania, by przywitać rodzącego się Zbawiciela. Składka przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.
    •  
  • W piątek ‑ UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze święte o godz. 700, 800, 900, 1000, 1100, 1200 i 1600,. Składka przeznaczona na "świętopietrze".
  • W sobotę – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, pierwszego męczennika. Msze święte jak w pierwszy dzień Świąt. Składka przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II
  • W niedzielę – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY, JEZUSA, MARYI I JÓZEFA oraz ŚWIĘTO ŚW. JANA, Apostoła i Ewangelisty

           Modlitwa Róż Różańcowych o łaskę otwartych serc na dary od Bożej Dzieciny: poniedziałek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; wtorek - Róża świętej Faustyny; środa - Róża Matki Bożej Różańcowej.

       Przedświąteczna Spowiedź Adwentowa w naszym sanktuarium będzie w następujących dniach i godzinach: dzisiaj w godz. 1700-1800, poniedziałek (21 XII), wtorek (22 XII) i środa (23 XII) w godzinach 630-700, 1700-1800 i po Mszy św. wieczornej (od godz. +/‑ 1900) do ostatniego penitenta. Dodatkowo w niedzielę Spowiadać będą księża miejscowi.

       Poświęcone opłatki i świece wigilijne dostępne w zakrystii.

       Dziękujemy za włączenie się w przygotowania przedświąteczne w kościele. Szczegółowe podziękowanie po zakończeniu wszystkich prac.

       Z uwagi na epidemię i zgodnie z sugestiami władzy kościelnej nie będzie w styczniu tradycyjnej wizyty duszpasterskiej (być może będzie miała ona miejsce w późniejszym czasie, jeśli warunki na to pozwolą). Zapraszamy natomiast przedstawicieli rodzin i mieszkańców do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku podczas Eucharystii, którą będziemy sprawować dla poszczególnych rejonów parafii począwszy od 4 stycznia 2021 r. Harmonogram spotkań z wiernymi na Eucharystii sprawowanej w ich intencji zostanie podany w przyszłą niedzielę.

      Na wyraźne zaproszenie poszczególnych rodzin możliwe będą jednak indywidualne odwiedziny przez kapłana w domu z zachowaniem norm sanitarnych.

       Bóg zapłać za wszystkie ofiary na parafię i sanktuarium.

       Na ostatnie dni Adwentu i nadchodzące Święta Bożego Narodzenia parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia obfitego błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Świętej Rodziny.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.