polski english français deutsch italiano nederlands
czwartek, 31 grudnia 2020

Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

27.12.2020 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • Dzisiaj – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa oraz święto św. Jana Apostoła. Świętej Rodzinie polecamy wszystkie rodziny naszej wspólnoty Eucharystycznej i parafialnej. Po Mszach świętych indywidualne błogosławienie rodzin.

 

  • We wtorek ‑ wspomnienie św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika

 

  • W czwartek – wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Ostatni dzień roku 2020. O godz. 1500 Nieszpory i Msza święta dziękczynno-przebłagalna z okolicznościowym kazaniem. Za odśpiewanie lub recytację hymnu Ciebie Boga wysławiamy w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa można zyskać odpust zupełny. Od godz. 1400 będzie okazja do spowiedzi.

 

  • W piątek – nowy rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 54. Światowy Dzień Pokoju. Msze święte o godz. 700, 800, 900, 1000, 1100, 1200 i 1600. Po Mszach świętych  Litania do Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

 

  • W sobotę – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. O godz. 700 zmianka tajemnic różańcowych. Nie będzie w tym dniu odwiedzin chorych. Następne wizyta u chorych w sobotę, 6 II 2021 r.

 

  • W niedzielę – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus

 

      Modlitwa Róż Różańcowych o pokój na świecie: poniedziałek - Róża św. Jana Pawła II; wtorek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; środa - Róża Najświętszej Rodziny.

 

      Pragniemy poinformować Czcigodnych Parafian, że ‑ jak to już było wspomniane w ubiegłym tygodniu ­ po Świętach Bożego Narodzenia nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, tzw. kolędy. Chcemy natomiast zaprosić mieszkańców naszej parafii na wspólne Msze święte, by pomodlić się razem za poszczególne rejony, , poświęcić przyniesioną wodę do pokropienia Domu przez przedstawiciela Rodziny i przekazać błogosławieństwo dla Domowników. Msza św. koncelebrowana w intencji zaproszonych na dany dzień Parafian będzie miała miejsce o godz. 1830 (po parafialnej Mszy św. wieczornej). Na wyraźnie zaproszenie możliwe będą także indywidualne odwiedziny przez kapłana, któremu w tym roku przydzielony jest dany rejon. Harmonogram Mszy świętych z podziałem na rejony będzie dostępny na stronie internetowej parafii i w gablocie, a na tydzień naprzód w ogłoszeniach i w biuletynie.

 

Od 4 stycznia zapraszamy następujące rejony:

 

4 I 2021       godz. 1830    -         Dziekanka, Zakowa

5 I 2021       godz. 1830    -         Bieńkowice, Jankówka Dolna

8 I 2021       godz. 1830    -         Hucisko,  Jankówka Górna

9 I 2021       godz. 1830    -         Dziekanowice, Nowa Wieś-Gaiska

 

 

      Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania pięknej i godnej oprawy, a co za tym idzie, głębokiego i owocnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy służbie liturgicznej z szafarzami i ks. Michałem, panu  organiście i panu kościelnemu, orkiestrze i scholi, niezawodnej ekipie która co roku buduje szopkę: panom Mirosławowi Włodarczykowi, Tomaszowi Woźniakowi, Pawłowi Nowalowi, Tomaszowi miękina Jerzemu Idzi, Kacprowi Włodarczyk, Dominikowi Szymoniakowi. Dziękuję tym, którzy ofiarowali choinki do kościoła: państwu Kaczor oraz panom Windak i Urban, jak również stacji Dobry Gaz.  

      Bóg zapłać za ofiary składane na parafię i cele ogólno-kościelne.

 

      Wszystkim parafianom i gościom, a zwłaszcza Rodzinom, życzymy wraz z dobrym zdrowiem obfitego błogosławieństwa Pana Jezusa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Józefa.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.