polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 19 grudnia 2021

4 Niedziela Adwentu

19.12.2021 r.

Zapraszamy na nieszpory adwentowe dzisiaj o godz. 1530.

 

Roraty w dni powszednie o godz. 1800.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • W piątek - Wigilia Bożego Narodzenia - o godz. 700 rano ostatnia Msza św. Roratnia. Wieczerzę Wigilijną przeżyjmy zgodnie z wiarą i tradycją. Niech będzie miejsce na modlitwę, odczytanie Ewangelii o Bożym Narodzeniu (Łk 2, 1-20), dzielenie się opłatkiem, życzenia i śpiew kolęd. O północy Pasterka – czas nocnego czuwania, by przywitać rodzącego się Zbawiciela. Składka przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.
  • W sobotę ‑ UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze święte jak w niedzielę, czyli o godz. 700, 900, 1100 i 1600,. Składka przeznaczona na "świętopietrze". 
  • W niedzielę – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY, JEZUSA, MARYI I JÓZEFA oraz święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Składka przeznaczona na Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II 

 

 

Przedświąteczna Spowiedź Adwentowa w naszym sanktuarium będzie miała miejsce w poniedziałek, 20 XII, w godz. 830 - 930 i 1000 - 1100 oraz 1500 - 1600 i 1630 - 1800. Będzie spowiadać 6 kapłanów. Dodatkowo spowiedź od godz. 1900 – będą spowiadać księża miejscowi. W czasie spowiedzi nie będzie udzielana Komunia św.

 

Modlitwa Róż Różańcowych o łaskę otwartych serc na dary od Bożej Dzieciny: poniedziałek - Róża Matki Bożej Anielskiej; wtorek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; środa - Róża Świętej Rity; czwartek - Róża Matki Bożej Fatimskiej.

 

Poświęcone opłatki i świece wigilijne – do nabycia w zakrystii.

 

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 900 i 1100 będą śpiewać dzieci z zespołu prowadzonego przez Pana Pawła Piotrowskiego. Po Mszy św. można nabyć płyty z piosenkami maryjnymi i kolędami w ich wykonaniu.

W tym samym czasie przed kościołem będzie trwał kiermasz z ozdobami świątecznymi, ciastem i gorącą herbatką.

 

Decyzja o formie Kolędy w tym roku zostanie przekazana w sobotę, 25 XII.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na parafię i sanktuarium, w szczególności za ofiary na utrzymanie czystości i kwiaty.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.