polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 12 grudnia 2021

3 Niedziela Adwentu

12.12.2021 r.

Gaudete! Radujcie się! Kościół wzywa nas do radości ze zbliżającego się zbawienia. Wskazuje na to różowy kolor szat liturgicznych.

 

Kalendarz liturgiczny:

  • Dzisiaj wspomnienie NMP z Guadalupe
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • We wtorek ‑ wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

 

Zapraszamy na nieszpory adwentowe dzisiaj o godz. 1530.

 

Roraty w dni powszednie o godz. 1800.

 

W sobotę 18 XII udajemy się do chorych, którzy deklarują chęć przyjęcia Komunii św. przed Świętami. Będzie to także okazja do spowiedzi. Chorych nie odwiedzanych co miesiąc można zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.

 

Przedświąteczna Spowiedź Adwentowa w naszym sanktuarium będzie w wyznaczonym dniu po przyszłej niedzieli z udziałem księży zamiejscowych.

 

W ubiegłą środę 8 XII zakończył się Rok Świętego Józefa ustanowiony dla uczczenia 150. rocznicy ogłoszenia Św. Józefa Patronem całego Kościoła.

 

Modlitwa Róż Różańcowych o życie chrześcijańskie rodzin: poniedziałek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; wtorek - Róża Najświętszej Rodziny; środa - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; czwartek - Róża Świętego Józefa; piątek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; sobota - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Poświęcone opłatki na stół Wigilijny i świece Caritas – do nabycia w zakrystii.

 

Rodzice i nauczyciele z przedszkola w Dziekanowicach zapraszają dzisiaj na kiermasz ozdób świątecznych przed kościołem. Uzyskane środki przeznaczone zostaną na pomoce dydaktyczne oraz dofinansowanie wycieczki.

 

W niedzielę 19 XII po Mszach świętych o godzinie 900 i 1100 odbędzie się kiermasz świąteczny, przygotowany przez nauczycielki szkoły podstawowej w Dziekanowicach. Obok pięknych ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów oraz nauczycielki będzie też oferowane ciasto z zimową gorącą herbatką. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mogą i chcą wesprzeć akcję samorządu uczniowskiego wraz z opiekunkami wolontariatu. Dochód ze sprzedaży podczas kiermaszu będzie przeznaczony w całości na zakup mebli i innych rzeczy do urządzenia w szkole kącika relaksu dla uczniów.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na parafię i sanktuarium, w szczególności za ofiary w kopertach na utrzymanie czystości i kwiaty w ciągu całego roku.

 

W związku z nasilającymi się przejawami pandemii przypominamy, że obowiązuje limit osób w miejscach kultu religijnego – maks. 50 % zajętości miejsc, a od 15 XII maks. 30 %. W limit nie wliczają się osoby zaszczepione, którym zweryfikowano certyfikat. Oprócz tego obowiązują normy DDM, czyli dystans, dezynfekcja, maseczki. Zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest obowiązkowe w całym kraju, dotyczy to również osób zaszczepionych. (To przypomnienie jest także na prośbę parafian, którzy czują się dyskomfortowo wśród osób nie używających maseczek.)

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożej, wewnętrznej radości, błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Dziekanowskiej i zdrowia.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.