polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 5 lutego 2023

4 Niedziela Zwykła

29.01.2023 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • W poniedziałek ‑ wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, prezbitera
  • We wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera
  • W czwartek – święto ofiarowania pańskiego (mb gromnicznej ‑ 2.II)

Jest to zarazem XXVII Dzień Życia Konsekrowanego Msze święte o 7.00, 9.00 i 18.00. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Proszę przynieść świece, które zostaną poświęcone w czasie Mszy św. Zaleca się stosowanie osłonek celem zabezpieczenia przed kapaniem wosku na ławki i podłogę. Świece gromniczne do nabycia przed kościołem lub w zakrystii.

  • W niedzielę ‑ wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

 

Przed nami I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Spowiedź w I czwartek i I piątek w godz. 630 ‑ 700 oraz 1700 – 1800.

W I czwartek wyjątkowo z racji Święta MB Gromnicznej nie będzie „Wieczoru św. Jana Pawła II” – zapraszamy na kolejny za miesiąc 2 III.

W I piątek Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i wieczornej. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1700 i po Mszy wieczornej do 2000.

W I sobotę odwiedziny chorych od godz. 900. Po południu słowo do Róż Różańcowych i pobłogosławienie tajemnic o godz. 1745. Możliwość pobłogosławienia tajemnic Różańcowych także po Mszy św. o godz. 700. O godz. 1800 Msza św. i Nabożeństwo
I-sobotnie, wynagradzające Niepolanemu Sercu NMP.

 

Modlitwa Róż Różańcowych w intencji zakonników i sióstr zakonnych, zwłaszcza z naszej parafii oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne: poniedziałek - Róża Matki Bożej Różańcowej; wtorek - Róża Świętego Jana Pawła II; środa - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju; czwartek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; piątek - Róża Najświętszej Rodziny; sobota - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

Przypominamy o potrzebie zostawiania korytarza dojazdowego do kościoła przy parkowaniu na placu kościelnym. Dodatkowe miejsca parkowania to tzw. dolny parking przy wjeździe do Firmy FB, parking koło remizy i przy cmentarzu.

 

Zapraszamy do pomocy przy rozbieraniu szopki i dekoracji świątecznej ‑
2 lub 3 lutego (w porozumieniu z panem kościelnym).

 

Zakończył się czas wizyty duszpasterskiej w domach, zwanej kolędą. Wraz z Księdzem Michałem składamy serdeczne podziękowanie za przyjęcie domach, wspólną modlitwę, dzielenie się uwagami oraz złożone ofiary. Dziękujemy wszystkim, którzy zapewnili transport na rozpoczęcie i zakończenie kolędy oraz przy pokonywaniu dłuższych odcinków, zorganizowali poczęstunek dla księży i ministrantów oraz świadczyli taką czy inną pomoc. Lektorom i ministrantom dziękujemy za towarzyszenie w czasie trwania kolędy. Złożone ofiary posłużą różnym dziełom, m.in. takim jak: fundusz kurialny na potrzeby diecezji (w tym seminarium duchownego i uniwersytetu papieskiego), misje, bratnia pomoc dla księży chorych i emerytowanych, dzieła charytatywne i akcje Caritas. Pozostała część pozostaje do dyspozycji parafii i księży. W sytuacji, gdy ktoś nie mógł przyjąć księdza w planowanym terminie a chciałby to uczynić, możliwa jest indywidualna wizyta po zgłoszeniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

Zapraszamy na krótki koncert w wykonaniu Orkiestry „Barka” z Nowej Wsi (po Mszy św. o godz. 700 i 900) oraz na Jasełka po Mszy św. o godz. 1100 w wykonaniu uczniów z Winiar.

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Gromnicznej, a dzieciom i młodzieży z rodzicami udanych ferii.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.