polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 5 lutego 2023

5 Niedziela Zwykła

5.02.2023 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • Dzisiaj – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  • W poniedziałek ‑ wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników
  • W piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  • W sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – XXXI Światowy Dzień Chorego.

 

W sobotę 11 lutego zapraszamy na Wieczór Maryjny, by uczcić Matkę Najświętszą i modlić się za jej przyczyną w intencji chorych. O godz. 1800 Różaniec, następnie konferencja i o godz. 1900 Eucharystia z kazaniem. Na zakończenie procesja maryjna.

 

Modlitwa Róż Różańcowych w intencji chorych: poniedziałek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; wtorek - Róża Świętego Józefa; środa - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; czwartek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; piątek - Róża Matki Bożej Anielskiej; sobota - Róża Matki Bożej Częstochowskiej.

 

Dziękujemy paniom, panom i młodzieży za rozebranie Szopki i choinek. Doceniamy trud i poświęcony czas niezawodnej grupy osób, zarówno przy powstawaniu jak i przy demontażu dekoracji Bożonarodzeniowej, których zaangażowanie przekłada się co roku na dobro całej parafii. Dziękujemy także przy okazji pani Anie Wilk za ofiarowane parafii, ręcznie wykonane ozdoby choinkowe.

 

Orkiestra „Barka” dziękuje za modlitwę i materialne wsparcie w ubiegłą niedzielę. Dołączmy się do tych podziękowań jako księża, gdyż istnienie i działalność orkiestry to cenne ogniwo w życiu religijnym i kulturalnym parafii.

 

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół i sanktuarium.

 

Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.