polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 30 stycznia 2022

4 Niedziela Zwykła

30.01.2022 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • Dzisiaj ‑ wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, prezbitera
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

 

  • W środę – święto ofiarowania pańskiego (mb gromnicznej ‑ 2.II)

Jest to zarazem XXVI Dzień Życia Konsekrowanego Msze święte o 7.00, 9.00 i 18.00. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Proszę przynieść świece, które zostaną poświęcone w czasie Mszy św. Zaleca się stosowanie osłonek celem zabezpieczenia przed kapaniem wosku na ławki lub podłogę. Świece gromniczne do nabycia przed kościołem lub w zakrystii.

 

  • W sobotę ‑ wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  • W niedzielę – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników

 

Przed nami I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Spowiedź w I czwartek i I piątek w godz. 630 ‑ 700 oraz 1700 – 1800.

W I czwartek – „Wieczór  św. Jana Pawła II”: od godz. 1830 – 1930 Godzina Święta; od 1930 – 2000 adoracja w ciszy; o godz. 2000 Msza święta z kazaniem i błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.

W I piątek Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i po Różańcu przed Mszą wieczorną. O godz. 1500 jak co piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja w ciszy do godz. 1730, następnie Różaniec i Litania do Serca Pana Jezusa zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

W I sobotę pobłogosławienie tajemnic Różańcowych na Mszy św. o godz. 700; odwiedziny chorych od godz. 900. Po Mszy św. o godz. 1800 Nabożeństwo I-sobotnie, wynagradzające Niepolanemu Sercu NMP.

 

Modlitwa Róż Różańcowych w intencji zakonników i sióstr zakonnych, zwłaszcza z naszej parafii oraz o nowe powołania: poniedziałek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; wtorek - Róża Świętej Faustyny; środa - Róża Matki Bożej Różańcowej; piątek - Róża Świętego Jana Pawła II.

 

Konfesjonał dyżurny w kościele w Dobczycach w lutym wznawia posługę, będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 900-1030.

 

Na kolędzie parafianie komunikowali potrzebę zostawiania korytarza dojazdowego do kościoła przy parkowaniu na placu kościelnym na wypadek konieczności dojechania choćby karetki pogotowia. Prosimy o respektowanie tej zasady i warto przy okazji nadmienić, że można parkować także na tzw. dolnym parkingu przy wjeździe do Firmy FB oraz na parkingu koło remizy i przy cmentarzu.

 

Zapraszamy do pomocy przy rozbieraniu szopki i dekoracji świątecznej w porozumieniu z panem kościelnym.

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego oraz czułej i skutecznej opieki Matki Bożej Gromnicznej.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Annę Wrona z Sierakowa. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.