polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 15 maja 2022

5 Niedziela Wielkanocna

15.05.2022 r.

Dzisiaj cała Parafia przeżywa święto z racji I Komunii Świętej dzieci klasy trzeciej. Na nowo uświadamiamy sobie miłość Boga objawiającą się w darze Eucharystii i Sakramencie Pojednania. Dzieciom, ich rodzicom i gościom życzymy głębokiej, duchowej radości ze spotkania z Panem Jezusem, który jest „dobry dla wszystkich, a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył” (Ps 145, 9).

 

Dzieci I-Komunijne przez najbliższy tzw. Biały Tydzień w sposób uroczysty będą uczestniczyć we Mszy św. i przyjmować Komunię św. przedłużając w ten sposób swoje dzisiejsze święto. Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzicom za dar ołtarza w formie ofiary pieniężnej, która zostanie przeznaczona na ufundowanie witraża z kolejną tajemnicą Różańca świętego. Dziękujemy również za zaangażowanie w przygotowanie kościoła i otoczenia na dzisiejszą Uroczystość. Księdzu Michałowi i pani Renacie dziękujemy za przygotowanie dzieci do dzisiejszego wyjątkowego spotkania z Panem Jezusem w Eucharystii.

 

Nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 1530, w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Dziękujemy i zachęcamy do śpiewu „majówek” przy kapliczkach.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · W poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  • · W niedzielę – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji dzieci I-Komunijnych i ich rodzin. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; wtorek - Róża Świętej Rity; środa - Róża Świętej Faustyny; czwartek - Róża Matki Bożej Różańcowej; piątek - Róża Świętego Jana Pawła II; sobota - Róża Matki Bożej Miłosierdzia.

 

Rodziców kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek, 17 V po nabożeństwie wieczornym, czyli ok. godz. 1845 w kościele.

 

W piątek o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 1800.

 

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium, składane na tacę lub konto parafialne.

 

Dzieciom klas III-ich, rodzicom, krewnym, gościom i parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.