polski english français deutsch italiano nederlands
poniedziałek, 23 maja 2022

6 Niedziela Wielkanocna

22.05.2022 r.

Kalendarz liturgiczny:

  • · We wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  • · W czwartek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
  • · W niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

 

Nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 1530, w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

 

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W te dni rozpoczniemy nabożeństwo symboliczną procesją kolejno do figury św. Józefa, ołtarza św. Antoniego i Krzyża misyjnego z modlitwą i pokropieniem wodą święconą. W obliczu wojny na Ukrainie zwanej spichlerzem Europy i świata zagrożenie brakiem żywności staje się jak najbardziej realne. Bądźmy więc licznie obecni na modlitwach o oddalenie widma głodu, ognia i wojny.

 

W piątek o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 1800.

 

Z okazji Rocznicy I Komunii Świętej uczniowie klasy czwartej udają się w piątek, 27 V na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem i tam podziękują Bogu za dar Sakramentu Pojednania i Eucharystii. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 800. Spowiedź przed Rocznicą w czwartek 26 V o godz. 1630.

 

Bierzmowanie młodzieży w naszej parafii we wtorek 31 V o godz. 1600. Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej udzieli Jego Ekscelencja Ks. Bp Robert Chrząszcz. Przed tym wydarzeniem młodzież będzie uczestniczyć w bezpośrednim przygotowaniu wg następującego porządku:

  1. Czwartek 26 V,       godz. 1800     - Msza św. z przyjęciem Jezusa jako Pana i Zbawiciela
  2. Niedziela 29 V,       godz. 1600     - Msza św. z odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych; po nabożeństwie próba
  3. Poniedziałek 30 V, godz. 1630     - Spowiedź dla kandydatów, świadków, rodziców i krewnych;                               godz. 1800           - Msza św. i majówka; po nabożeństwie próba
  4. Wtorek 31 V,          godz. 1530     - Nabożeństwo z modlitwą o wylanie Ducha Świętego;
                                  godz. 1600     - Eucharystia i Sakrament Bierzmowania

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji dzieci Rocznicowych i młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania oraz ich rodzin. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Najświętszej Rodziny; wtorek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; środa - Róża Świętego Józefa; czwartek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; piątek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; sobota - Róża Matki Bożej Anielskiej.

 

W czwartek 26 V nasz rodak Ks. Marcin Sędzik przeżywa 10. rocznicę Święceń Kapłańskich. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 1800. W intencji księży rodaków i duszpasterzy Dziekanowic, którzy nie obchodzą w tym roku okrągłej rocznicy, modliliśmy się na wspólnej Mszy św. w I czwartek maja (5 V) o godz. 2000.

 

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium, składane na tacę bądź konto parafialne.

 

Dzieciom klas IV-tych, rodzicom, krewnym, młodzieży, gościom i parafianom, a zwłaszcza drogim Mamom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.