polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 29 maja 2022

7 Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

29.05.2022 r.

Kalendarz liturgiczny: 

  • We wtorek – święto Nawiedzenia NMP
  • W środę ‑ wspomnienie św. Justyna, męczennika
  • W piątek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy
  • W niedzielę – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 1530, w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

 

Jutro rozpoczyna się modlitewne przygotowanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

We wtorek, 31 V o godz. 1600 będziemy przeżywać uroczystość Bierzmowania naszej młodzieży. Zapraszamy rodziny kandydatów i zachęcamy parafian do licznego udziału w tej uroczystości, podczas której będziemy gościć po raz pierwszy w naszej wspólnocie Księdza Biskupa Roberta Chrząszcza – od niedawna Pasterza naszej Archidiecezji, a także przyjaciela i współbrata w misyjnym posługiwaniu i biskupstwie naszego rodaka - Księdza Biskupa Zdzisława Błaszczyka. Eucharystia poprzedzona będzie modlitwą o wylanie Ducha Świętego od godz. 1530. Spowiedź przed Bierzmowaniem w poniedziałek 30 V o godz. 1630.

 

Również we wtorek zakończenie nabożeństw majowych, a w środę rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litania do Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 1530 (wyjątkowo w piątek z uwagi na adorację Litania o godz. 1800 i po niej Msza św. wieczorna).

 

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek i piątek spowiedź
w godz. 630 - 700  i  1700 - 1800.

W czwartek (2 VI) w ramach Wieczoru św. Jana Pawła II Godzina Święta od 1830 do 1930, która rozpocznie się Litanią do Serca Pana Jezusa, następnie adoracja w ciszy i o 2000 Msza św. z kazaniem i błogosławieństwem relikwiami.

W piątek (3 VI) adoracja od godz. 1500; Litania po Mszy św. o godz. 700 i na zakończenie adoracji o godz. 1800.

W sobotę (4 VI) odwiedziny chorych od godz. 900. Wieczorem Nabożeństwo I-sobotnie i zarazem czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego: o godz. 1730 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych; o godz. 1800 Eucharystia, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa, Różaniec, rozważanie, modlitwa o wylanie Ducha Świętego i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji dzieci i młodzieży. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; wtorek - Róża Świętej Rity; środa - Róża Matki Bożej Fatimskiej; piątek - Róża Świętej Faustyny.

 

Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę i do Sanktuarium św. Józefa, która będzie miała miejsce w sobotę, 18.06.2022 r. Zapisy w zakrystii, koszt 65 zł, wyjazd o godz. 600.

 

Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce przypomina, że 30 czerwca 2022 r. upływa termin złożenia Deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Obowiązek ten, nałożony przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, dotyczy właścicieli oraz zarządców wszystkich budynków mieszkalnych i niemieszkalnych (np. usługowych, produkcyjnych, garaży itp.), w których zamontowane jest źródło ogrzewania. Za niezłożenie Deklaracji w wymaganym terminie grozi kara pieniężna do 5000 zł. Deklaracje można składać przez dedykowaną stronę internetową lub w wersji papierowej w Urzędzie Gminy. Więcej informacji na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego oraz Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce.

 

Dziękujemy Państwu Młodym Natalii Włodarczyk i Andrzejowi Brożek za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Dziekanowskiej na nowej drodze życia.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom, a zwłaszcza wszystkim dzieciom z okazji Dnia Dziecka, życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Dziekanowskiej i Aniołów Stróżów.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.