polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 5 czerwca 2022

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

5.06.2022 r.

Dzisiaj za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • W poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła ‑ Msze święte o godz. 700, 900 i 1800.
  • We wtorek – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników franciszkańskich
  • W środę ‑ wspomnienie św. Jadwigi, królowej
  • W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • W sobotę – wspomnienie św. Barnaby, apostoła
  • W niedzielę – uroczystość Najświętszej Trójcy i wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika oraz towarzyszy. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.

 

Nabożeństwa czerwcowe ‑ w dni powszednie po Mszy św. wieczornej (w piątek na zakończenie adoracji, która trwa od 1500 do 1800), w niedziele o godz. 1530.

 

W sobotę 11 VI zapraszamy na Wieczór Maryjny. O godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Litania do Serca Jezusowego, następnie konferencja i o godz. 1900 Msza św. a po niej procesja Maryjna ze świecami, w czasie której będzie śpiewana Litania do Matki Bożej.

 

Również w sobotę 11 VI Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie o godz. 1400 będzie przewodniczył Eucharystii Ks. Bp Robert Chrząszcz.  Rozpoczęcie dnia skupienia o godz. 830Więcej informacji na plakacie.

 

Procesja Bożego Ciała pójdzie 16 czerwca trasą jak w ubiegłym roku. Prosimy o przygotowanie ołtarzy strażaków, Akcję Katolicką, młodzież bierzmowaną z rodzicami i rodziców dzieci
I-Komunijnych.

 

Z okazji jubileuszu 25-lecia wizyty św. Jana Pawła II Wielkiego w Zakopanem będzie miała miejsce uroczysta Msza św. pod Wielką Krokwią w poniedziałek 6 czerwca br. o godz. 18.00.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę o dobre urodzaje. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Różańcowej; wtorek - Róża Świętego Jana Pawła II; środa - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; czwartek - Róża Najświętszej Rodziny piątek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; sobota - Róża Świętego Józefa.

 

Wójt Gminy Gdów przypomina, że 30 czerwca 2022 r. upływa termin złożenia Deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Obowiązek ten dotyczy właścicieli domów jednorodzinnych i budynków niemieszkalnych np. lokali usługowo-handlowych, biur i innych, w których znajduje się jakiekolwiek urządzenie służące do ogrzewania obiektu. Deklarację można wysłać w formie elektronicznej za pomocą profilu zaufanego lub złożyć osobiście w Urzędzie Gminy Gdów na Dziennik Podawczy. Pełny tekst obwieszczenia w gablocie.

 

Wolontariat „Lolek” przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobczycach składa podziękowanie za ofiary do puszek złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz Kuby Burnosa, które wyniosły 2555 zł 21 gr. Pełny tekst podziękowania w gablocie.

 

Rodzicom młodzieży, która w ubiegły wtorek przyjęła sakrament Bierzmowania dziękujemy za dar ołtarza w formie ofiary pieniężnej na rzecz witraża z tajemnicą Różańca świętego oraz za przygotowanie świątyni i otoczenia na tę uroczystość. Witraż ten pojawi się po zainstalowaniu witraży na chórze od strony zachodniej. Księdzu Michałowi i Pani Renacie dziękujemy za przygotowanie młodzieży i całej uroczystości.

 

Dziękujemy Państwu Młodym Patrycji Dziewońskiej i Tomaszowi Cierpiała za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Dziekanowskiej na nowej drodze życia.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.