polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 12 czerwca 2022

Uroczystość Najświętszej Trójcy

12.06.2022 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • W poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  • We wtorek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • W środę – bł. Jolanty, zakonnicy
  • W czwartek – uroczystość najświętszego ciała i krwi chrystusa. Składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne
  • W piątek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

 

Nabożeństwa czerwcowe ‑ w dni powszednie po Mszy św. wieczornej (w piątek na zakończenie adoracji, która trwa od 1500 do 1800), w niedziele i uroczystości o godz. 1530.

 

Rozpoczynamy nowennę tygodni przed 20. rocznicą zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, którego dokonał św. Jan Paweł II 17 sierpnia 2002 r. w Łagiewnikach podczas ostatniej pielgrzymki do Ojczyzny. Rozważania i modlitwy będą połączone z środową nowenną do Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

W Boże Ciało (czwartek 16 VI) po Mszy św. o godz. 1100 wyruszy uroczysta Procesja Eucharystyczna do czterech Ołtarzy trasą jak w ubiegłym roku: drogą wojewódzką w kierunku Wieliczki, następnie w lewo na drogę powiatową w kierunku Sierakowa i z powrotem. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – przy szkole (Rodzice dzieci I-Komunijnych); II – przy drodze na wysokości posesji pana Dyrektora (Strażacy); III – przy starym cmentarzu (Akcja Katolicka); IV ‑ na placu kościelnym przy figurze św. Antoniego (Bierzmowani w tym roku z Rodzicami). Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do czynnego udziału: sypania kwiatów, dzwonienia dzwoneczkami, niesienia sztandarów i feretronów. Prosimy o udział orkiestrę z Nowej Wsi, a strażaków o pomoc w zabezpieczeniu tego wydarzenia. Prosimy także o udekorowanie domów i trasy procesji.

 

Po Bożym Ciele, przez kolejnych osiem dni do następnego czwartku włącznie, przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej – Litania do Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła (w niedzielę przed Mszą popołudniową ‑ o godz. 1530).

 

Spowiedź przed Bożym Ciałem w środę w godz. 630 – 700 i 1700 – 1800.

 

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 1500 do 1800 zakończona Litanią do Serca Pana Jezusa. O godz. 1800 Msza święta i po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała.

 

W sobotę (18 VI) pielgrzymkę na Jasną Górę i do Sanktuarium św. Józefa w Częstochowie, organizowana przez Akcję Katolicką. Zapisy w zakrystii, koszt 65 zł, wyjazd o godz. 600.

 

Gmina Dobczyce wspiera cenną zbiórkę krwi organizując akcję krwiodawstwa, która odbędzie się w poniedziałek, 13 czerwca 2022 r., w godz. 800 – 1200, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy. Każdy krwiodawca powinien posiadać ze sobą dowód tożsamości ze zdjęciem (oryginalny tekst apelu Pana Burmistrza w gablocie).

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji umocnienia i ożywienia kultu Eucharystycznego (częste uczestnictwo we Mszy św. z przyjęciem Komunii św.) oraz praktyki regularnej Spowiedzi św. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; wtorek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; środa - Róża Matki Bożej Anielskiej; piątek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; sobota - Róża Świętej Rity.

 

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium składane na tacę, do kopert i na konto parafialne.

 

Na chórze i przy bocznych drzwiach znajdują się puszki na dobrowolne datki na rzecz witraży z postaciami św. Maksymiliana i bł. Pauliny Jaricot. Można w ten sposób wesprzeć fundację tych witraży. Zachęcamy do załączenia karteczki z danymi ofiarodawcy np. „Jan Kowalski z Dziekanowic”

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Boga w Trójcy Świętej Jedynego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.