polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 1 stycznia 2023

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1.01.2023 r.

Dzisiaj przypada 56. Światowy Dzień Pokoju. Prośny o pokój w Ukrainie i na całym świecie.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

 • W poniedziałek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

 

 • W piątek (6.I) ‑ uroczystość objawienia pańskiego
  Msze święte
  jak w niedzielę – o godz. 700, 900, 1100 i 1600. Po Mszy św. o 1100 kościół pozostanie otwarty do popołudniowej Mszy św., aby można było przyjść i pomodlić się w spokoju i ciszy przy Żłóbku. Akcja Katolicka będzie rozprowadzać poświęcone kadzidełko i kredę. Datki składane z tej okazji przeznaczone będą na cele statutowe. Składka w tym dniu ofiarowana jest na misje. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 • W niedzielę ‑ ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – oficjalnie kończy się Okres Bożego Narodzenia

 

Modlitwa Róż Różańcowych w intencji rodzin i mieszkańców naszej Parafii: poniedziałek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; wtorek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; środa - Róża Matki Bożej Anielskiej; czwartek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej.

 

W I czwartek (5 I)miesiąca spowiedź rano 630 – 700 i po południu 1700 – 1800. Po Mszy św. o godz. 1800 Godzina Święta, następnie cicha adoracja i Msza św. o godz. 2000 za papieża Franciszka i za śp. papieża Benedykta XVI w ramach Wieczoru Jana Pawła II.

W I piątek ( 6 I) Litania do Serca Pana Jezusa o godz. 1545 przed wieczorną Mszą św. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1500 do 1600. Nie będzie adoracji po Mszy św.

W I sobotę Msza św. i Nabożeństwo I-sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 1800. Nie będzie w tym dniu odwiedzin chorych. Najbliższa wizyta u chorych w sobotę, 4 II.

 

Dziękujemy panu Józefowi Marcisz za choinki ofiarowane do kościoła i panu Pawłowi Włoch za ich przywiezienie.

 

Pan Burmistrz Tomasz Suś zaprasza do udziału w cennej akcji krwiodawstwa, która będzie miała miejsce w poniedziałek, 9 stycznia 2023 w godz. 800 – 1200 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce. Jest prośba, by mieć przy sobie dowód tożsamości ze zdjęciem.

 

Bóg zapłać za duchowe i materialne wspieranie parafii i sanktuarium.

 

Wszyscy przeżywamy żałobę po odejściu do Pana Ojca Świętego Benedykta XVI. Polecamy jego duszę miłosierdziu Bożemu i modlitwom wiernych, a także naszych bliskich zmarłych, wśród nich + Stanisława Serafina, którego pożegnaliśmy w ubiegłym tygodniu.

 

Parafianom i gościom życzymy na rozpoczynający się Nowy Rok opieki naszej Patronki ‑ Maryi, Bożej Rodzicielki, i naszej Matki.

 

 

Plan kolędy 2 – 9 I 2023:

 1. Bieńkowice;                                                                                   2 I 2023,       od godz. 900
 2. Rudnik – domy od figurki;                                                         5 I 2023,       od godz. 1400
 3. Rudnik;                                            Zabawie cz. I                        7 I 2022        od godz. 900
 4. N. Wieś – Wielka Góra;                                                               9 I 2022        od godz. 900
Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.