polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 25 grudnia 2022

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25.12.2022 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

 • Dzisiaj – UROCZYTOŚĆ NARODZENIA PANSKIEGO

 

 • W poniedziałek ‑ święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Kościół pozostanie otwarty do Mszy św. popołudniowej - można przyjść na indywidualną adorację Pana Jezusa w żłóbku.
 • We wtorek – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty
 • W środę – święto Świętych Młodzianków, męczenników
 • W piątek – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Świętej Rodzinie polecamy wszystkie rodziny naszej wspólnoty Eucharystycznej i parafialnej. Msze święte o godz. 700 i 1800.
 • W sobotę – wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Ostatni dzień roku 2022. O godz. 1500 Nieszpory i Msza święta dziękczynno-przebłagalna z okolicznościowym kazaniem. Za odśpiewanie lub recytację hymnu Ciebie Boga wysławiamy w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa można zyskać odpust zupełny. 
 • W niedzielę ‑ nowy rok - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 56. Światowy Dzień Pokoju. Odpust zupełny za odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok. Składka na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

 

Modlitwa Róż Różańcowych o pokój na świecie: wtorek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; środa - Róża Świętego Józefa; czwartek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; piątek - Róża Najświętszej Rodziny.

 

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania pięknej i godnej oprawy Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy służbie liturgicznej, panu kościelnemu i panu organiście, orkiestrze, scholii, panom, którzy zbudowali Szopkę i strażakom, którzy ustawili choinki, paniom i młodzieży za ubranie drzewek i dekorację w kościele. Dziękujemy panu Janowi Burkat za sponsorowanie Świętego Mikołaja, dziękujemy panu Janowi Hartabus za ofiarowanie słodkości na stół świąteczny. Dziękujemy Akcji Katolickiej za organizację Wigilii dla seniorów i sponsorom, którzy wsparli to dzieło. Dziękujemy za życzenia świąteczne napływające w różnej formie.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz sanktuarium i parafii oraz cele ogólnokościelne.

 

 

Wszystkim dziękujemy za obecność i modlitwę oraz życzymy błogosławieństwa Bożego, obfitości łask od Nowonarodzonego Zbawiciela i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

Plan Kolędy  27  -  31 XII 2022

 1. Winiary cz. I ;                                                                           27 XII 2022  od godz. 900
 2. Winiary cz. II;                                                                          28 XII 2022  od godz. 900
 3. Hucisko;                                Jankówka Górna                         29 XII 2022  od godz. 900
 4. Kunice;                                  Jankówka Dolna                          30 XII 2022  od godz. 900
 5. Dziekanowice;                       Niezdów                                     31 XII 2022  od godz. 830
Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.