polski english français deutsch italiano nederlands
piątek, 23 grudnia 2022

4 Niedziela Adwentu

18.12.2022 r.

Zapraszamy na nieszpory adwentowe dzisiaj o godz. 1530.

 

Roraty w dni powszednie o godz. 1800. Podsumowanie „Rorat” dla dzieci w piątek.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • W sobotę - Wigilia Bożego Narodzenia - o godz. 700 rano ostatnia Msza św. Roratnia. Wieczerzę Wigilijną przeżyjmy zgodnie z wiarą i tradycją. Niech będzie miejsce na modlitwę, odczytanie Ewangelii o Bożym Narodzeniu (Łk 2, 1-20), dzielenie się opłatkiem, życzenia i śpiew kolęd. O północy Pasterka – czas nocnego czuwania, by przywitać rodzącego się Zbawiciela. Składka przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.
  • W niedzielę ‑ UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze święte o godz. 700, 900, 1100 i 1600 i tak samo w drugi dzień Świąt. Składka przeznaczona na "świętopietrze". 
  • W poniedziałek – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, pierwszego męczennika. Składka przeznaczona na Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II. 

 

Przedświąteczna Spowiedź Adwentowa w naszym sanktuarium będzie miała miejsce w poniedziałek, 19 XII:

Godz. 630-700 – spowiadają księża miejscowi;
Godz. 830-1000 oraz 1500-1600  i 1645-1800 ‑ spowiadają księża miejscowi i 3 księży zaproszonych;
Od godz. 1900 do ostatniego penitenta ‑ spowiadają księża miejscowi.

 

Przedświąteczne odwiedziny chorych w czwartek (22 XII) od godz. 900. Prosimy zgłosić osoby, które chcą przyjąć księdza z Panem Jezusem z okazji Świąt.

 

Modlitwa Róż Różańcowych o dobrą spowiedź i godne przyjęcie do serc rodzącego się Zbawiciela: poniedziałek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; wtorek - Róża Świętej Faustyny; środa - Róża Matki Bożej Różańcowej; czwartek - Róża Świętego Jana Pawła II; piątek - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju.

 

Poświęcone opłatki i świece wigilijne dostępne w zakrystii.

 

Ponawiamy gorące zaproszenie na Wigilię dla seniorów i tych wszystkich, dla których jest to rzadka okazja do spotkania ze znajomymi i nieznajomymi z różnych miejscowości naszej parafii, poznania się, wspólnej modlitwy i złożenia życzeń. Organizatorzy zatroszczyli się o coś dla ducha i coś dla ciała, czyli okolicznościowy występ dzieci, poczęstunek wigilijny, komfortowe locum w nowej szkole w Dziekanowicach, a w razie potrzeby także transport. Prosimy o zgłoszenie udziału w zakrystii bądź telefonicznie. Wigilia w środę, 21 XII o godz. 1200 w nowej szkole w Dziekanowicach.

 

Parafian, którzy planują wycinanie drzewek iglastych na swojej działce, prosimy o przekazanie od jednej do kilku sztuk na rzecz parafii. Część choinek jest już obiecana, za co z góry dziękujemy, ale nie wystarczy to jeszcze do pełnego wystroju. Potencjalnych ofiarodawców prosimy o kontakt. Choinki mile widziane do środy wieczorem lub czwartku za dnia.

 

W tym roku wszystkie parafie powracają do tradycyjnej formy Kolędy. Program wizyty duszpasterskiej w naszej parafii zostanie podany na stronie internetowej w zakładce „Aktualności” i wywieszony w gablocie w bieżącym tygodniu.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na parafię i sanktuarium, w szczególności za ofiary na utrzymanie czystości i kwiaty oraz dla ubogich.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

Plan Kolędy  –  Dziekanowice  -  2022/2023 - 27 - 31 XII 2022

  1. Winiary cz. I ;                                                                           27 XII 2022  od godz. 900
  2. Winiary cz. II;                                                                          28 XII 2022  od godz. 900
  3. Hucisko;                                Jankówka Górna;                    29 XII 2022  od godz. 900
  4. Kunice;                                  Jankówka Dolna;                     30 XII 2022  od godz. 900
  5. Dziekanowice;                      Niezdów;                                   31 XII 2022  od godz. 830
Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.