polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 10 lipca 2022

15 Niedziela Zwykła

10.07.2022 r.

Kalendarz liturgiczny: 

  • · W poniedziałek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
  • · We wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • · W środę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • · W piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • · W sobotę – wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej) – chętni mogą w tym dniu przyjąć szkaplerz; dobrze byłoby zgłosić takie życzenie wcześniej w zakrystii.

 

W poniedziałek (11 VII) zapraszamy na  Wieczór Maryjny: o godz. 1800 Różaniec, następnie konferencja i o godz. 1900 Msza św. z procesją maryjną wokół kościoła. Na procesję przynosimy świece.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji osób starszych i chorych. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Świętego Jana Pawła II; wtorek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; środa - Róża Najświętszej Rodziny; czwartek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; piątek - Róża Świętego Józefa; sobota - Róża Matki Bożej Szkaplerznej.

 

Odpust ku czci św. Marii Magdaleny będziemy przeżywać w niedzielę 24 lipca; suma o godz. 1100.

 

We wszystkie niedziele lipca i sierpnia odprawiana jest Msza św. w zabytkowym kościele o godz. 1900. W przyszłą niedzielę liturgia sprawowana będzie po łacinie. Są dostępne książeczki z tekstami Mszy św. w języku łacińskim i polskim. Będzie można pożyczyć taką książeczkę na czas Mszy św. lub nabyć na własność. Chętnych do zakupienia zapraszamy do zakrystii - cena książeczki 10 zł.

 

Bóg zapłać dorosłym i młodzieży za prace wykonane przy porządkowaniu ogrodu wokół plebani i placów przykościelnych.

 

Rodzice Kuby Mistarza dziękują za złożone ofiary na jego leczenie i rehabilitację, któe dały kwotę 2821 zł, 21 gr, 2 Euro i 30 centów.

 

Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy dobrego odpoczynku, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.