polski english français deutsch italiano nederlands
poniedziałek, 25 lipca 2022

17 Niedziela Zwykła - Uroczystość Św. Marii Magdaleny

24.07.2022 r.

Dziękujemy Księdzu Markowi Ślęczka, naszemu rodakowi, za przewodniczenie dzisiejszej sumie odpustowej i wygłoszone słowo Boże. Ks. Marek przeżywa w tym roku 20-lecie kapłaństwa. Z tej okazji życzymy mu obfitości darów Ducha Świętego, błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej i w życiu osobistym oraz opieki MB Dziekanowskiej i św. Marii Magdaleny.

Księdzu Rafałowi Chorobikowi, również rodakowi, dziękujemy za głoszenie dzisiaj kazań na pozostałych Mszach świętych

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • W poniedziałek – święto św. Jakuba i wspomnienie św. Krzysztofa
  • We wtorek ‑ wspomnienie Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP
  • W piątek – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza
  • W niedzielę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji kierowców i podróżujących. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Różańcowej; wtorek - Róża Świętego Jana Pawła II; środa - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; czwartek - Róża Najświętszej Rodziny; piątek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; sobota - Róża Świętego Józefa.

 

Dzisiaj z racji odpustu można nawiedzić zabytkowy kościół św. Marii Magdaleny i św. Mikołaja. O godz. 1900 jak w każdą niedzielę przez wakacje będzie miała tam miejsce wieczorna Msza święta.

 

Po każdej Mszy św. zapraszamy do poświęcenia pojazdów, kierowców i podróżujących z racji jutrzejszego wspomnienia św. Krzysztofa.

 

Ks. proboszcz Gdowa, Bogusław Seweryn, zaprasza do udziału w 42. Krakowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę we Wspólnocie nr V. Zapisy w kancelarii parafialnej w Gdowie w najbliższy poniedziałek, środę i piątek oraz od 1 do 4 sierpnia w godz. od 1900 do 2000. Pełny tekst informacji w gablocie.

 

Wójt Gminy Gdów apeluje o racjonalne i oszczędne gospodarowanie wodą. Pełny tekst w gablocie.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy ubogacili dzisiejszą uroczystość odpustową: służbie liturgicznej, scholi, orkiestrze, panu organiście, pocztom sztandarowym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami, osobom, niosącym sztandary i feretrony oraz wszystkim uczestniczącym w Mszach świętych i procesji. Dziękuję za uporządkowanie i wypielęgnowanie ogrodu oraz skoszenie trawy na placach przykościelnych i inne prace przed opustem. To podziękowanie adresowane do wielu osób kieruję na ręce pani Agnieszki dekoratorki, pana Bogusława Ślęczki i pana kościelnego z synami.

 

Dziękujemy wszystkim kapłanom przybyłym z dekanatu na odpust z Księdzem Dziekanem Józefem Czarnym na czele.

 

Dziękujemy Państwu Młodym Karolinie Przybysz i Tomaszowi Grzesik, Karmenie Hebda i Tomaszowi Idzi oraz Annie Fludzińskiej i Błażejowi Mazurkiewicz za kwiaty w kościele i życzymy im błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej na nowej drodze życia.

 

W tym tygodniu można oddać zużyty sprzęt AGD i RTV. Miejsce składowania na parkingu obok figury św. Antoniego. Odbiór w piątek, 29 VII  o godz. 1000.

 

Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom, solenizantkom, solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Dziekanowskiej oraz obfitych łask za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny i Świętych Patronów.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.