polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 31 lipca 2022

18 Niedziela Zwykła

31.07.2022 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • W poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  • W czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • W piątek ‑ rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny
  • W sobotę – święto przemienienia pańskiego

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymujących na Jasną Górę oraz do innych sanktuariów. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; wtorek - Róża Matki Bożej Anielskiej; środa - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; piątek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej.

 

Wierny, który we wtorek 2 VIII nawiedzi kościół i tam pobożnie odmówi Ojcze nasz i Wierzę, może uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”.

 

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Spowiedź w czwartek i piątek 630 ‑ 700 oraz 1700 – 1800.

W czwartek ‑ Wieczór  św. Jana Pawła II: po Mszy wieczornej Godzina Święta, następnie adoracja w ciszy i o 2000 Msza święta z kazaniem i błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.

W piątek Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej. O godz. 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja w ciszy do godz. 1730, następnie Różaniec i Litania do Serca Pana Jezusa, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i Msza św. wieczorna.

W sobotę Litania do Matki Bożej po Mszy św. porannej.

Od godz. 900 odwiedziny chorych.

Wieczorem o godz. 1730 konferencja dla Róż Różańcowych; o godz. 1800 Msza św. i o 1830 Nabożeństwo I-sobotnie z Litanią do Matki Bożej, rozważaniem i jedną częścią Różańca.

 

Przez okres wakacji ma miejsce Msza św. w zabytkowym kościele św. Marii Magdaleny i św. Mikołaja w każdą niedzielę o godz. 1900.

 

Zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę we Wspólnocie nr V w kancelarii parafialnej w Gdowie od 1 do 4 sierpnia w godz. od 1900 do 2000. Na ołtarzu Matki Bożej Dziekanowskiej lub w zakrystii można składać intencje, które będą omadlane w czasie pielgrzymki i zaniesione przed tron Czarnej Madonny na Jasnej Górze.

 

Przypominamy o pielgrzymce do Wadowic w sobotę 27 sierpnia. W programie zwiedzanie Muzeum – Domu Rodzinnego św. Jana Pawła II, Eucharystia w kościele, do którego uczęszczał i wizyta w klasztorze OO. Karmelitów. Zapisy do czwartku 11 sierpnia włącznie.

 

Prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych na dziękczynienie za plony w dniu 15 sierpnia.

 

W środę o godz. 1130 będzie miał miejsce pogrzeb +Wojciecha Woźniaka, który należał do Akcji Katolickiej. Rodzina poddaje propozycję, aby z okazji pogrzebu zamiast kwiatów wesprzeć Akcję Katolicką ofiarą do puszek.

 

Dziękujemy Państwu Młodym Klaudii Burda i Markowi Matluch oraz Sabinie Ptak i Tomaszowi Jędrzejak za kwiaty w kościele i życzymy im błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej w życiu małżeńskim i rodzinnym.

 

Firma Green Office Ecologic nie zdążyła odebrać w terminie zużytego sprzętu AGD i RTV, zatem jutro i być może pojutrze można jeszcze takowy dostarczyć na plac kościelny.

 

Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.