polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 7 sierpnia 2022

19 Niedziela Zwykła

7.08.2022 r. 

Łączymy się w ogólnonarodowej żałobie po wypadku autokarowym polskich pielgrzymów udających się do Medjugorie. Dzisiejszą intencję za parafian z Mszy św. o godz. 1100 ofiarujemy za tych, którzy zginęli i tych, którzy doznali poważnych obrażeń w tym nieszczęśliwym wypadku.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • W poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  • We wtorek– święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • W środę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • W czwartek– wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • W sobotę – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
  • · W niedzielę– wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  • W poniedziałek 15 VIII – uroczystość wniebowzięcia NMP - jest to święto kościelne i narodowe zarazem. Msze święte o godz. 700, 900, 1100 i 1600; nie ma Mszy o 1900 w starym kościele.  Po Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów. Na Mszy św. o godz. 1100 przeżywać będziemy Dożynki, czyli parafialny dzień dziękczynienia za owoce ziemi

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji trzeźwości. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Świętej Rity; wtorek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; środa - Róża Świętej Faustyny; czwartek - Róża Matki Bożej Różańcowej; piątek - Róża Świętego Jana Pawła II; sobota - Róża Matki Bożej Miłosierdzia.

 

Zapraszamy na Wieczór Maryjny w czwartek, 11 sierpnia. O godz. 1800 Różaniec, następnie konferencja i o godz. 1900 Msza św. z procesją Maryjną.

 

W piątek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1500 do 1800.

 

Przez okres wakacji ma miejsce Msza św. w zabytkowym kościele św. Marii Magdaleny i św. Mikołaja w każdą niedzielę o godz. 1900.

 

Zapraszamy na Procesję Zaśnięcia Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej w piątek 19.08.2022 r. Wyjazd o godz. 1230 z parkingu kościelnego. Zapisy w zakrystii.

 

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie. Zapisane osoby zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek 16 sierpnia o godz. 1900 w sali na wikarówce. Jest prośba, by uiścić wtedy ustaloną kwotę 1600 zł.

 

Przy wyjściu z kościoła są wyłożone listy, na których można składać podpisy w celu poparcia inicjatywy ustawodawczej chroniącej w sposób bardziej zdecydowany wartości i dobra religijne przed atakami, niszczeniem i profanacją.

 

 

Państwu Młodym Katarzynie Słodowskiej i Jakubowi Hołda, którzy wczoraj zawarli małżeństwo, życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowej drodze życia.

 

Dziękujemy panu Pawłowi Nowakowi za prace przy instalacji elektrycznej w zabytkowym kościele.

 

 

Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.