polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 14 sierpnia 2022

20 Niedziela Zwykła

14.08.2022 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • Dzisiaj ‑ wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  • W poniedziałek – uroczystość wniebowzięcia NMP - jest to święto kościelne i narodowe zarazem. Msze święte o godz. 700, 900, 1100 i 1600; nie ma Mszy o 1900 w starym kościele. O godz. 1530 Różaniec. Po Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów. Na Mszy św. o godz. 1100 przeżywać będziemy Dożynki, czyli parafialny dzień dziękczynienia za owoce ziemi.
  • W środę – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
  • W sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji wszystkich żołnierzy Wojska Polskiego. Harmonogram modlitwy: wtorek - Róża Najświętszej Rodziny; środa - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; czwartek - Róża Świętego Józefa; piątek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; sobota - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

W piątek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1500 do 1800. Po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego i modlitwą o uzdrowienie.

 

Przez okres wakacji ma miejsce Msza św. w zabytkowym kościele św. Marii Magdaleny i św. Mikołaja w każdą niedzielę o godz. 1900.

 

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Procesję Zaśnięcia Matki Bożej w Kalwarii ‑ w piątek 19.08.2022 r. Wyjazd o godz. 1230 z parkingu kościelnego. Zapisy w zakrystii.

 

We wtorek zebranie organizacyjne przed pielgrzymką do Medjugorie.

 

Małżeństwo z dwojgiem dzieci, które przez kilka miesięcy uczęszczały do szkoły w Dziekanowicach i zżyły się z tutejszymi kolegami i koleżankami, a obecnie przebywają znowu w objętej wojną Ukrainie, poszukują możliwości zamieszkania na terenie naszej parafii lub w pobliżu, na warunkach określonych przez udostępniających mieszkanie. Mąż i ojciec jest osobą pracującą i utrzymującą rodzinę. Dzieci mają zapewnioną możliwość kontynuowania nauki w naszej szkole. Osoby, które mogłyby w jakiś sposób dać schronienie tej rodzinie, prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 

Państwu Młodym Patrycji Babczyk i Jakubowi Suder dziękujemy za kwiaty i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowej drodze życia.

 

 

Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom, wśród nich solenizantkom, życzymy wszelkiego błogosławieństwa na kolejny tydzień i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.