polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 21 sierpnia 2022

21 Niedziela Zwykła

21.08.2022 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · Dzisiaj ‑ wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • · W poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowe
  • · W środę – święto św. Bartłomieja, Apostoła
  • · W piątek – uroczystość nmp częstochowskiej – Msze święte o godz. 700 i 1800. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • · W sobotę – wspomnienie św. Moniki
  • · W niedzielę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę o szczęśliwy powrót z wakacji. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Anielskiej wtorek - Róża Świętej Rity; środa - Róża Matki Bożej Fatimskiej; czwartek - Róża Świętej Faustyny; piątek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; sobota - Róża Matki Bożej Różańcowej.

 

W piątek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1500 do 1800.

 

Dzisiaj i za tydzień ostatnie Msze wakacyjne w zabytkowym kościele o godz. 1900. W kolejne miesiące Msza św. w niedzielę o godz. 1900 będzie miała miejsce jeden raz w miesiącu (w trzecią niedzielę miesiąca) i będzie to Msza po łacinie.

 

Rodzina z Ukrainy w porozumieniu ze Szkołą Podstawową w Dziekanowicach poszukuje możliwości zamieszkania odpłatnie na terenie naszej parafii lub w okolicy. Informacje na ten temat prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 

Państwu Młodym Aleksandrze Góra i Bartłomiejowi Gruszka dziękujemy za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowej drodze życia małżeńskiego.

 

 

Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół i sanktuarium.

 

 

Parafianom i gościom życzymy na nadchodzący tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej.

 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.