polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 4 grudnia 2022

2 Niedziela Adwentu

4. 12.2022 r.

Dzisiaj dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Część dzisiejszej składki zostanie ofiarowana ma ten cel.

 

Zapraszamy na nieszpory adwentowe dzisiaj o godz. 1530.

 

Roraty w dni powszednie o godz. 1800 (wyjątkowo we wtorek, 6 XII, o godz. 700 - bez kazania).

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · We wtorek – uroczystość św. Mikołaja, biskupa, patrona zabytkowego kościoła. Msze święte o godz. 700 i 900 w Sanktuarium oraz o godz. 1800 w kościele romańskim
  • · We środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • · W czwartek (8 XII) ‑ uroczystość niepokalaneg poczęcia najświętszej maryi panny – Msze święte o godz. 700, 900  i  1800.
    O godz. 1200 nabożeństwo „Godziny łaski”.
  • W sobotę – wspomnienie NMP Loretańskiej

 

W niedzielę, 11 XII, zapraszamy na Wieczór Maryjny. O godz. 1530 konferencja, następnie cząstka Różańca i o godz. 1600  Eucharystia z procesją Maryjną.

 

Modlitwa Róż Różańcowych w intencji ofiarodawców oraz obdarowywanych prezentami, szczególnie dzieci i młodzieży: poniedziałek - Róża Matki Bożej Różańcowej; wtorek - Róża Świętego Jana Pawła II; środa - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju; czwartek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; piątek - Róża Najświętszej Rodziny; sobota - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

W poniedziałek spowiedź przed odpustem od godz. 1700

 

Poświęcone opłatki na stół Wigilijny i świece Caritas – do nabycia w zakrystii.

 

Dziękujemy panom Tadeuszowi Królowi i Pawłowi Nowakowi za wykonanie prac instalacyjnych w zabytkowym kościele i założenie kinkietów. Dzięki temu mamy kompletne oświetlenie wewnątrz kościoła. Przy okazji ważna informacja, że na odpust św. Mikołaja pojawią się także odnowione ławki w kosciele. Ich pełna konserwacja była możliwa dzięki funduszowi z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ostatnim czasie została także przeprowadzona konserwacja posadzki w zakrystii dzięki dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Dziękujemy brygadzie strażaków z Sierakowa pod kierunkiem pana Kazimierz Płatka za przegląd i wyczyszczenie rynien na obu kościołach i plebani (pełna lista nazwisk w biuletynie).

 

Bóg zapłać za ofiary składane na parafię i sanktuarium, w tym za ofiary w kopertach na utrzymanie czystości i kwiaty w ciągu całego roku.

 

Parafianom i gościom, solenizantkom i solenizantom, obdarowywanym i obdarowującym, życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej oraz św. Mikołaja.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.