polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 4 września 2022

23 Niedziela Zwykła

4.09.2022 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · W czwartek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (8.IX) – błogosławienie nasion przeznaczonych do siewu
  • · W piątek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy – w tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 i po Mszy wieczornej do 2000.

 

W przyszłą niedzielę (11 IX) zapraszamy na  Wieczór Maryjny: o godz. 1530 konferencja, następnie cząstka Różańca i o godz. 1600 Msza św. z procesją Maryjną wokół kościoła. Na procesję przynosimy świece.

 

Za tydzień Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Jak co roku Ksiądz Arcybiskup pobłogosławi przyniesione przez pielgrzymów ziarno na zasiew. W sposób szczególny zapraszane są rodziny z Ukrainy. Pozostałe informacje na plakacie.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji rodzin i pielgrzymów do Medjugorie. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; wtorek - Róża Matki Bożej Anielskiej; środa - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; czwartek - Róża Świętej Rity; piątek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; sobota - Róża Świętej Faustyny.

 

Dzieci i uczniów zapraszamy do zakrystii po pamiątki udziału w niedzielnej Eucharystii.

 

Opat mogilski zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Pełna informacja na afiszu w gablocie.

 

Dziękujemy Państwu Młodym Joannie Bednarskiej i Wojciechowi Tworzydło za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej na nowej drodze życia.

 

Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół i sanktuarium.

 

 

Parafianom i gościom życzymy na nadchodzący tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej a pielgrzymom do Medjugorie bezpiecznej podróży i owocnej pielgrzymki.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.