polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 18 września 2022

25 Niedziela Zwykła

18.09.2022 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · We wtorek ‑ wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  • · W środę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  • · W czwartek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
  • · W piątek– wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera

,

Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zachęcamy do korzystania z prasy religijnej i innych mediów katolickich.

 

Również dzisiaj Dzień Modlitwy za Młodzież z okazji patronalnego święta Św. Stanisława Kostki, a w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek po każdej Mszy świętej na cele duszpasterstwa młodzieży.

 

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 i po Mszy wieczornej do godz. 2000.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę o o ducha odpowiedzialności za wypowiadane słowa i przekazywane treści, by zawsze były prawdziwe, rzetelne i budujące. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; wtorek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; środa - Róża Matki Bożej Anielskiej; czwartek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; piątek - Róża Świętej Rity; sobota - Róża Matki Bożej Fatimskiej.

 

W przyszłą niedzielę (25 IX) Ksiądz Biskup Zdzisław Błaszczyk odprawi o godz. 1100 uroczystą Eucharystię w intencji naszej wspólnoty parafialnej oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej Dziekanowskiej z okazji rocznicy koronacji Obrazu Macierzyństwa NMP i ustanowienia Sanktuarium. Serdecznie zapraszamy.

 

Akcja Katolicka w naszej Archidiecezji obchodzi 25-lecie reaktywacji i z tej okazji zaprasza na Jubileuszowy Koncert do Filharmonii im. Karola Szymanowskiego przy ul. Straszewskiego 22 w Krakowie dzisiaj o godz. 1700. Wstęp wolny. Szczegóły na afiszach.

 

Sołtys Sierakowa uprzejmie informuje, że zebranie wiejskie mieszkańców Sierakowa odbędzie się w poniedziałek 19 września o godz. 1700 w strażnicy OSP Sieraków.

 

Dzisiaj o godz. 1900 Msza św. w starym kościele w języku łacińskim.

 

Dziękujemy za figurę Św. Michała Archanioła ufundowaną i przywiezioną przez pielgrzymów z Medjugoria.

 

Dziękujemy panu Pawłowi Nowakowi za wymianę drogich zabezpieczeń elektrycznych w zabytkowym kościele i pokrycie kosztów tej wymiany.

 

Dzieci i uczniów zapraszamy po pamiątki dzisiejszego udziału w Eucharystii.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy na nadchodzący tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.