polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 25 września 2022

26 Niedziela zwykła

25.09.2022 r.

Dziękujemy dzisiaj Panu Bogu, szczególnie na Mszy św. o godz. 1100 pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Bpa Zdzisława Błaszczyka, naszego Rodaka, za Koronację Obrazu Matki Bożej Dziekanowskiej i ustanowienie Sanktuarium ku Jej czci oraz za tę świątynię, poświęconą w 1966 r. przez Arcybiskupa Karola Wojtyłę. Rocznice tych wydarzeń przypadają:
 24 IX (56. rocznica poświęcenia kościoła) i 29 IX (31. rocznica Koronacji i 24. ustanowienia Sanktuarium).

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • We wtorek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera
  • W środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona katedry wawelskiej
  • W czwartek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • W piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  • W sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  • W niedzielę – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

 

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 i po Mszy wieczornej do godz. 2000.

 

W I sobotę (1 X) odwiedziny chorych od godz. 900 i wieczorem pierwsze nabożeństwo różańcowe połączone z nabożeństwem I-sobotnim ‑ po Mszy św. o godz. 1800.

 

W przyszłą niedzielę 2 X Nabożeństwo Różańcowe z procesją  o godz. 1500. Prosimy o przygotowanie ołtarzy następujące Róże Różańcowe: 1) Matki Bożej Miłosiedzia, 2) Świętej Faustyny, 3) Matki Bożej Częstochowskiej, 4) Świętej Rity, 5) Matki Bożej Fatimskiej.

 

W kolejne powszednie dni tygodnia Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1730.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji czcicieli Matki Bożej Dziekanowskiej. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Świętej Faustyny; wtorek - Róża Matki Bożej Różańcowej; środa - Róża Świętego Jana Pawła II; czwartek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; piątek - Róża Najświętszej Rodziny.

 

Zapraszamy na Mszę św. imieninową w intencji ks. Michała w czwartek o godz. 1800.

 

Pan Burmistrz Dobczyc zachęca do udziału w akcji krwiodawstwa, która będzie miała miejsce w poniedziałek, 3 X w godz. od 800 do 1200 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce. Trzeba mieć dowód tożsamości ze zdjęciem.

 

 

Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i sanktuarium.

 

 

Parafianom i gościom życzymy na nadchodzący tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej wraz z Aniołami i Archaniołami.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.