polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 22 września 2019

25 Niedziela Zwykła - 22 września 2019 r.

 

1. Kalendarz liturgiczny:

  •  W poniedziałek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, zakonnika
  • W piątek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera, patrona dzieł miłosierdzia na świecie
  • W sobotę – wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona Katedry wawelskiej
  • W niedzielę – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA

 2. Gościmy ks. Antoniego Wróblewskiego, proboszcza z Bodzanowa, który głosi słowo Boże i zbiera ofiary na budowę nowego kościoła. Na ten cel przeznaczona jest składka z dzisiejszych Mszy świętych. Wraz z darem serca życzymy jemu i całej wspólnocie parafialnej błogosławieństwa Bożego w realizacji podejmowanego dzieła.

 3. 29.IX przyda 28 rocz. koronacji Obrazu MB Dziekanowskiej i 21 rocz. ustanowienia Sanktuarium. 24.IX.1966 r.  Arcybiskup Metropolita Karol Wojtyła poświęcił nowy kościół. Prosimy Róże Różańcowe o modlitwę w tym tygodniu w intencji parafian (w tym w intencji kleryka Rafała) oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej Dziekanowskiej i osób przyczyniających się na różne sposoby do szerzenia Jej kultu. Poniedziałek - Róża Najświętszej Rodziny; wtorek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; środa - Róża Św. Józefa; czwartek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; piątek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; sobota - Róża Matki Bożej Anielskiej.

 4. W przyszłą niedzielę, w święto Św. Michała Archanioła, kleryk z naszej parafii, alumn Rafał Chorobik, złoży wieczystą profesję zakonną w Zgromadzeniu Księży Michalitów. Uroczystość będzie miała miejsce w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego Księży Michalitów w Krakowie. Tzw. śluby wieczyste to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego zakonnika. Otoczmy osobę ks. Rafała w tym ważnym czasie naszą serdeczną modlitwą.

 5. Dyżur w sprawach cmentarnych w najbliższym czasie ‑ od 800 do 900 w następujące soboty: 28.IX, 12.X, 19.X i 26.X.

 6. Anna i Mateusz Mikita, rodzice chorego Patryka, dziękują wszystkim za modlitwę, złożone ofiary i poświęcony czas przy realizacji zbiórki pieniężnej na pokrycie kosztów leczenia synka (pełny tekst w gablocie i na stronie parafialnej). Przy naszym kościele zebrano 8000 zł 42 gr i 2 euro. Bóg zapłać ofiarodawcom.

 7. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na niedzielę i ofiary na kościół. Państwu Młodym: Katarzynie i Kamilowi, Ewelinie i Piotrowi oraz Magdalenie i Pawłowi dziękujemy za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najświętszej na dalszą wspólną drogę. Panu Leszkowi Cyganowi dziękujemy za skoszenie trawy. W tym tygodniu zapraszamy do podjęcia dyżuru kolejne rodziny z Bieńkowic.

 

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie zbiórki na leczenie naszego syna. Za wiarę, bezinteresowną pomoc i poświęcony czas. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel, za wsparcie w walce z chorobą, za wiarę w drugiego  człowieka.

 

                                                                                 Anna, Mateusz  Mikita

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.