polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 24 października 2021

30 Niedziela Zwykła

24.10.2021 r. 

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem "Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy". Dziękujemy przedstawicielom Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego w Krakowie za wspólną z nami modlitwę i świadectwo pracy na misjach. Wolontariusze zbierają ofiary na cele misyjne, również dzisiejszą składkę parafie przekazują do Kurii na cele misyjne.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • W czwartek – święto świętych apostołów Szymona i judy tadeusza
  • W niedzielę – rocznica poświęcenia kościoła własnego (składka przeznaczona na budownictwo sakralne)

 

  • W poniedziałek (1.xi) – uroczystość wszystkich świętych – Msze święte jak w niedzielę. O godz. 1400 Nieszpory, po nich Procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych na cmentarzu z kazaniem przy V stacji pod krzyżem. Wieczorem o 1900 na cmentarzu Różaniec za zmarłych.
  • We wtorek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych –Dzień Zaduszny (2.XI). Msze święte o godz. 700, 900 i 1800. Msze święte zbiorowe za naszych bliskich zmarłych będą w tym dniu o godz. 900 i 1800. Po Mszy św. o godz. 900 Procesja do grobów przy starym i nowym kościele z modlitwami przy 4 stacjach za zmarłych.

 

Będziemy wdzięczni za zadbanie o groby księży na cmentarzu i przy kościele.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego przed nabożeństwem Różańcowym za dusze w czyśćcu cierpiące: poniedziałek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; wtorek - Róża Matki Bożej Anielskiej Róża Matki Bożej Częstochowskiej; czwartek - Róża Świętej Rity; piątek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; sobota - Róża Świętej Faustyny.

 

Wypominki roczne i jednorazowe oraz intencje za zmarłych na Msze zbiorowe w Dzień Zaduszny o godz. 900 lub 1800 przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

 

Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w parafialne uroczystości odpustowe i jubileuszowe oraz brali udział w Misjach Parafialnych – księżom, służbie liturgicznej, panu kościelnemu, panu organiście, scholii, orkiestrze, pocztom sztandarowym OSP i strażakom kierującym ruchem, wszystkim parafianom i gościom. Szczególne podziękowania kieruję do osób zaangażowanych w urządzanie zabytkowego kościoła na czas sprawowania w nim liturgii i doprowadzenie do porządku nowego po malowaniu. Dziękuję za intensywne dni pracy panu kościelnemu i panu organiście oraz pani Agnieszce dekorującej obie świątynie; dziękuję panom, którzy udostępnili nagłośnienie; dziękuję panom stawiającym w kościele rusztowanie w różnych miejscach, w zależności od potrzeb i umieszczającym na ścianach obrazy, gabloty i stacje Drogi Krzyżowej; dziękuję panom wykonującym konieczne naprawy i prace związane z wyglądem i funkcjonowaniem elementów wystroju kościoła; dziękuję panom stolarzom za naprawę ławek uszkodzonych przy przesuwaniu i kolejnym panom za przygotowanie krucyfiksów do umieszczenia w nowych miejscach; dziękuję za naprawę stopni prowadzących do kościoła; dziękuję za koszenie trawy na placu przykościelnym; osobne podziękowanie kieruję pod adresem osób sprzątających - dotyczy to w większości pań - czy to czyszczących ruchome sprzęty w domu, czy to udzielających się na miejscu w kościele; szczególnie gorące podziękowanie składam pani Eli za przygotowywanie posiłków dla księży, pracowników i gości w ciągu całego czasu trwania prac w kościele oraz misji i uroczystości parafialnych.

 

Malowanie kościoła będzie miało jeszcze swoją kontynuację, o czym więcej za tydzień.

 

Dzieci, które przyniosły do kościoła plansze z pamiątkami uczestnictwa w Eucharystii w zeszłym roku szkolnym, zapraszamy w przyszłą niedzielę po odbiór symbolicznej nagrody.

 

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane przy okazji malowania, misji i na bieżące potrzeby.

 

Przez cały rok trwa Jubileusz 30-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej. Cieszmy się Nią, kochajmy Ją i oddawajmy się pod Jej piekę.

 

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.